Zwycięska inuaguracja katowickich hokeistów

Dopiero po rzutach karnych zapewnili sobie zwycięstwo w inauguracyjnym meczu sezonu hokeiści Tauron KH GKS Katowice. Zespół trenera Toma Coolena wygrał w Opolu.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od mocnych ataków gości. Zespołowi z Katowic brakowało jednak skuteczności. Szczególnie było to widoczne w okresach gry w przewadze, których nie potrafił wykorzystać. Orlik nie przedostawał się często pod bramkę GKS-u, ale był skuteczniejszy. W pierwszej tercji poważny błąd defensywy katowiczan wykorzystał Karol Kisielewski i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
Po przerwie, role na lodzie się odwróciły. Opolanie przejęli inicjatywę i często zatrudniali Kamila Kosowskiego. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć jednak obrońca Jakub Wanacki i pięknym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Końcówka meczu przyniosła mnóstwo emocji. Po golach Andreja Themara i Marka Strzyżowskiego mecz wydawał się rozstrzygnięty. Ambitnie grający gospodarze tuż przed końcem zdołali jednak wyrównać. Dogrywka nie przyniosła goli i zwycięzcę musiały wyłonić rzut karne. W nich świetnie spisywali się obaj bramkarze. Decydujący cios zadał wykonujący karnego jako ostatni Themar.

PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice 3:4 (1:0, 0:1, 2:2), karne 0:1
1:0 - Kisielewski (9:44), 1:1 - wanacki (23:20), 1:2 - Themar (40:25), 1:3 - Strzyżowski (51:32), 2:2 - - Kisielewski (54:24), 3:3 - Baranyk (58:40).