Wpadka Tychów w Bytomiu, wygrana Jastrzębia po karnych, "GieKSa" na tarczy wraca z Torunia - przedostatnia kolejka w PHL

W przedostatniej, 41. kolejce PHL, GKS Tychy doznał niespodziewanej i wysokiej porażki na lodowisku w Bytomiu.

Lider tabeli wysoko przegrał z Tempish Polonią 0:4. Małym usprawiedliwieniem dla podopiecznych trenera Jirziego Szejby, może być chyba tylko osłabienie jego teamu w postaci braku na lodzie: Filipa Komorskiego, Michała Kotlorza i Radosława Galanta.

Potknięcie tyskich hokeistów wykorzystała Comarch Cracovia, która na wyjeździe pokonała TatrySki Podhale Nowy Targ 5:3 i dzięki temu na kolejkę przed Play-Off-em zmniejszyła różnicę w tabeli do jednego punktu. W ostatniej rundzie dojdzie w Tychach do "górniczych" derbów z Jastrzębiem.

Tymczasem JKH GKS Jastrzębie pokonał PGE Orlik Opole 4:3 po rzutach karnych. Jeszcze na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej tercji to opolanie wygrywali na "Jastorze" 3:2, ale bohaterem gospodarzy został Radosław Nalewajka, który w końcówce najpierw doprowadził do dogrywki, a następnie jako jedyny wykorzystał rzut karny i zapewnił kolegom dwa punkty.

W grupie słabszej bez punktów wrócili z Torunia hokeiści katowickiej "GieKSy", którzy przegrali z Nestą Mires 2:5. Wynik został rozstrzygnięty w końcówce III tercji, gdy w zaledwie 25 sekund, dwa gole dla gospodarzy strzelili: Bartosz Fraszko i Siergiej Kukuszkin.

Wyniki 41. kolejki PHL:
Grupa silniejsza:
Tempish Polonia Bytom - GKS Tychy 4:0 (0-0, 2-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Tomasz Kozłowski (32.), 2-0 Tomasz Kozłowski (38.), 3-0 Mateusz Danieluk (51.), 4-0 Jakub Wanacki (53.).
Kary: Polonia - 8; GKS - 14 min. Widzów: 750.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 3-5 (2-2, 0-1, 1-2)
Bramki:
1-0 Kasper Bryniczka (1.), 1-1 Maciej Kruczek (4.), 2-1 Jarkko Hattunen (19.), 2-2 Patryk Noworyta (20.), 2-3 Rafał Dutka (34.), 2-4 Maciej Kruczek (50.), 3-4 Kasper Bryniczka (58.), 3-5 Petr Kalus (60.).
Kary: Podhale - 14, Cracovia - 37 min (w tym kara meczu dla Marka Wróbla). Widzów: 700.

JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 4:3 po karnych (1-0, 1-2, 1-1; 0-0; 1-0)
Bramki: 1-0 Leszek Laszkiewicz (9.), 1-1 Radek Meidl (32.), 1-2 Radek Meidl (35.), 2-2 Dominik Paś (37.), 2-3 Filip Stopiński (44.), 3-3 Radosław Nalewajka (59.). Decydujący karny - Radosław Nalewajka.
Kary: GKS - 8; Orlik - 4 min. Widzów: 500.

Grupa słabsza:
Nesta Mires Toruń - Tauron KH GKS Katowice 5:2 (3-1, 0-1, 2-0)
Bramki:
1-0 Miłosz Lidtke (5.), 2-0 Jarosław Dołęga (12.), 3-0 Adrian Jaworski (17.), 3-1 Martins Porejs (20.), 3-2 Władisław Troszyn (25.), 4-2 Bartosz Fraszko (53.), 5-2 Siarhiej Kukuszkin (53.).
Kary: Nesta - 26; GKS - 39 min (w tym kara meczu dla Marka Strzyżowskiego).

MH Automatyka Gdańsk - Unia Oświęcim 8:4 (3-3, 3-1, 2-0)
Bramki: 0-1 Kamil Paszek (3.), 1-1 Kacper Różycki (4.), 2-1 Filip Pesta (6.), 3-1 Mateusz Gościński (12.), 3-2 Jan Danecek (12.), 3-3 Sebastian Kowalówka (16.), 4-3 Adrian Kastel-Dahl (21.), 5-3 Szymon Marzec (23.), 5-4 Peter Bezuszka (31.), 6-4 Maciej Rompkowski (38.), 7-4 Maciej Rompkowski (48.), 8-4 Krzysztof Kantor (54.).
Kary: MH Automatyka - 10; Unia - 20 min. Widzów: 700.