Górnik o krok od awansu! Spektakularny finisz I ligi

Niesamowity finisz ma w tym sezonie I liga. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Górnik Zabrze awansował na drugą pozycję dającą awans do Ekstraklasy.

Górnik udowadnia, że futbol jest nieprzewidywalny. Mimo dziesięciu porażek na koncie w efekcie świetnych rezultatów osiąganych w końcówce sezonu zespół trenera Marcina Brosza ma dużą szansę, by po roku przerwy wrócić do Ekstraklasy. Po zwycięstwie 4:0 nad Podbeskidziem Bielsko-Biała zabrzanie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Początek meczy był wymarzony dla kibiców Górnik. Rafał Kurzawa idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a piłka przy słupku wpadła do bramki. Była zaledwie ósma minuta meczu. Po kwadransie kibice mogli się cieszyć po raz drugi. Kurzawa wykonywał rzut rożny, piłkę zgrał Urynowicz, a niefortunnie do własnej bramki skierował ją Szymon Lewicki. Zabrzanie grali spokojnie i w pełni kontrolowali przebieg spotkania.

Podobnie było po przerwie, kiedy Górnik zdobył dwie kolejne bramki. I to jakie! Na 3:0 trafił Igor Angulo. Strzał był świetny, ale należy podkreślić akcję i asystę Łukasza Wolsztyńskiego. A gol czwarty? Stadiony świata! Kurzawa przyjął piłkę 25 metrów od bramki i momentalnie oddał strzał w samo okienko. Bramka kolejki? Być może nawet całej rundy. Kiedy Kurzawa schodził z boiska, żegnały go owacje na stojąco.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)
1:0 – Kurzawa, 8 min. (wolny)
2:0 – Lewicki, 23 min. (samobój)
3:0 – Angulo, 63 min.
4:0 – Kurzawa, 69 min.
Górnik: Loska – Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Karwot, Kurzawa (85. Nowak), Ambrosiewicz , Żurkowski, Arcon (68. Olszewski), Angulo, Urynowicz (53. Wolsztyński).
Podbeskidzie: Leszczyński – Gumny, Piaček, Malec, Jaroch, Dolny (46. Sladek), Hanzel, Podgórski (84. Kostorz), Deja (59. Demjan), Sierpina, Lewicki.