Zmarnowana szansa "GieKSy" na lidera

(foto: Dariusz Grabiński) (foto: Dariusz Grabiński)

GKS Katowice tylko zremisował ze Stomilem Olsztyn na Bukowej i nie wykorzystał potknięcia Chojniczanki na to, by zostać nowym liderem Nice I ligi.

Pierwsza połowa przebiegała pod zdecydowane dyktando gospodarzy z Katowic. Piłkarze Stomilu byli schowani za podwójną gardą i tylko z rzadka przekraczali środkową linię boiska. Podopieczni Jerzego Brzęczka ostrzeliwali bramkę , ale albo dobrze spisywał się golkiper gości, albo na przeszkodzie stawała poprzeczka olsztyńskiej bramki. Swoją przewagę "GieKSa" udokumentowała dopiero w 40. minucie. Dwójkowa akcja Tomasza Foszmańczyka z Mikołajem Lebedyńskim zakończyła się uderzeniem "Fossy" po ziemi, w prawy, dolny róg bramki Piotra Skiby.

Dwie minuty po przerwie Foszmańczyk oddał kąśliwy strzał, ale poradził sobie z nim Skiba. Chwilę później "Trójkolorowych" z Bukowej spotkał zimny prysznic. Po szybkim kontrataku Marcel Ziemann wpadł w pole karne, gdzie "oszukał" nowego stopera GKS-u - Tomasza Wisio i lewą nogą, precyzyjnie przy słupku pokonał Mateusza Abramowicza. Podrażnieni gospodarze odpowiedzieli 12. minut później.

Wypożyczony z Lecha Poznań skrzydłowy - Kamil Jóźwiak, w zamieszaniu w polu karnym trzy razy składał się do strzału, aż wreszcie lewą nogą kopnął pod poprzeczkę olsztyńskiej bramki. Niestety ponownie katowiczanie nie potrafili utrzymać prowadzenia. W 70. minucie z rzutu karnego do remisu 2:2 doprowadził były piłkarz z Bukowej - Rafał Kujawa., po wcześniejszym faulu Alana Czerwińskiego na Pawle Wojowskim.

Co więcej chwilę później Abramowicz "wypluł" przed siebie futbolówkę po silnym strzale z dystansu, ale Japończyk Tsubasa Nishi nie pokonał bramkarza Katowic z czterech metrów! W 88. minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska Piotr Klepczarek, ale gospodarzom zabrakło czasu na strzelenie zwycięskiej bramki i szansa na objęcie prowadzenia w tabeli uciekła. To drugi z rzędu, wiosenny remis GKS-u.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)
(Tomasz Foszmańczyk 40, Kamil Jóźwiak 63 - Marcel Ziemann 50, Rafał Kujawa 72 (k))
GKS K-ce:
M. Abramowicz - Czerwiński, Kamiński, Wisio, D. Abramowicz - Kalinkowski (80' Zejdler), Sapała (87' Pielorz) - Jóźwiak, Foszmańczyk, Prokić - Lebedyński (74' Goncerz).
Stomil: Skiba - Ziemann, Klepczarek, Wełnicki, Dziemidowicz - Lech, Jegliński, Głowacki (46' Nishi), Kun (67' Wojowski) - Szewczyk (46' Piotrowski), Kujawa.
Żółte kartki: Prokić, Czerwiński - Klepczarek, Piotrowski, Jegliński. Czerwona kartka: Piotr Klepczarek (88' minuta, Stomil, za drugą żółtą).