Remis w hicie na szczycie - wyniki 7. kolejki II ligi

(foto: ŁKS Łódź) (foto: ŁKS Łódź)

W "hicie" 7. kolejki spotkań II ligi ŁKS zremisował w Łodzi z GKS-em 1962 Jastrzębie i oba zespoły pozostały niepokonane w tym sezonie. Przegrał niestety na wyjeździe ROW 1964 Rybnik.

W Łodzi na stadionie ŁKS-u obie drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami, a o wyniku meczu zdecydowały stałe fragmenty gry. W tym sezonie obaj beniaminkowie pozytywnie zaskakują. Zarówno "Rycerze Wiosny" z Alei Unii jak i goście z Jastrzębia-Zdroju byli i są nadal niepokonani w tegorocznych rozgrywkach i zachowali swoje miejsca na szczycie II-ligowej tabeli.

W I połowie obie ekipy miały po jednej klarownej sytuacji na zmianę wyniku, ale najpierw lob Daniela Szczepana został wybity sprzed bramki Michała Kołby, a w doliczonym czasie gry po uderzeniu z dystansu Pawła Pyciaka - Grzegorza Drazika uratował słupek.

Po zmianie stron  trenerskim nosem wykazał się szkoleniowiec gospodarzy - Wojciech Robaszek, który wpuścił na boisko zaledwie 18-letniego Piotra Pyrdoła. Młodzieżowiec gospodarzy odwdzięczył się już po 5. minutach gry, gdy po rzucie rożnym główką wyprowadził ŁKS-iaków na prowadzenie.

Goście ze Śląska nie dali za wygraną i jak wielokrotnie już w tym sezonie doprowadzili do wyrównania pod koniec spotkania. Gol dla podopiecznych Jarosława Skrobacza padł po "bliźniaczej" akcji - z kornera  dośrodkował Ukrainiec Farid Ali, a dzieło zwieńczył celną główką także młodzieżowiec  - Bartosz Semeniuk. Tym samym piłkarze GKS-u 1962 w dalszym ciągu plasują się na wysokim i premiowanym awansem - 3. miejscu.

ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)
(Piotr Pyrdoł 50 - Bartosz Semeniuk 82)
ŁKS: Kołba - Pyciak, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko - Kostyrka (86' Zagdański), Margol (75' Burkhardt), Kocot, Bryła (61' Radionow), Guzik (46' Pyrdoł) - Pieczara.
GKS 1962: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak (78' Weis) - Semeniuk (89' Stach), Ruda, Ali, K. Gancarczyk (64' Caniboł) -  Jadach - Szczepan (78' Szczęch).
Żółte kartki: Bryła, Margol, Kocot, Burkhardt, Widejko - Mazurkiewicz.

Bardzo emocjonujące ale niestety przegrane spotkanie rozegrali podopieczni Piotra Piekarczyka w Tarnobrzegu z miejscową Siarką. Piłkarze ROW-u 1964 już w 5. minucie umieścili futbolówkę w sieci, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. 10 minut później Sebastian Musiolik zmarnował sytuację sam na sam i ta okazja zemściła się natychmiast.

Po dośrodkowaniu z rogu Mateusz Czyżycki precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Kacprowi Rosie.  Musiolik przegrał po raz drugi pojedynek z Karolem Dybowskim w 38. minucie. Tuż po przerwie szczęście wreszcie uśmiechnęło się do rybniczan. Można rzec, że do trzech razy sztuka i po prostopadłym podaniu Musiolik w końcu znalazł sposób na golkipera gospodarzy.

Niestety snajper ROW-u był tego dnia wyjątkowo słabo dysponowany, gdyż po podaniu Dawida Gojnego w 68. minucie - ponownie fatalnie przestrzelił. Więc "Siarkowcy" wykorzystali ten fakt i w 82 minucie wyszli na prowadzenie, gdy po szybkim kontrataku do siatki trafił Krzysztof Ropski. To nie był jednak koniec emocji w Tarnobrzegu!

Minutę przed końcem dogodną sytuację miało aż trzech graczy gospodarzy, ale najpierw Mateusz Broź, później Konrad Zaradny, a następnie Czyżycki nie dali rady Rosie! W 90. minucie czerwoną kartkę za faul zarobił Kamil Spratek.   Pomimo osłabienia już w doliczonym czasie gry remis mógł zapewnić gościom Dawid Bober ale jego uderzenie z blisko instynktownie obronił Dybowski!

Siarka Tarnobrzeg - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)
(Mateusz Czyżycki 17, Krzysztof Ropski 81 - Sebastian Musiolik 47)
Siarka: Dybowski - Dawidowicz (69' Witkowski), Kubowicz, Witasik, Stępień, Broź, Mikita (69' Ropski), Czyżycki, Radulj (69' Zaradny), Płatek, Janeczko.
ROW 1964: Rosa - Jary, Bober, Krotofil (88' Gorzawski), Gojny - Koleczko (46' Kalisz), Tkocz, Muszalik, Siwek (68' Brychlik), Koch (88' Spratek) - Musiolik.
Żółte kartki: Mikita - Musiolik, Brychlik. Czerwona kartka: Spratek

Spotkanie Rozwoju Katowice z Legionovią Legionowo zostało przełożone na 20 września, na godz. 16:00, z powodu powołania Kacpra Tabisia do juniorskiej reprezentacji Polski.