Klęska Rozwoju, rozczarowanie w Rybniku - wyniki 11. kolejki II ligi

W 11. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 tylko zremisowali w Rybniku z ostatnią Gwardią Koszalin, natomiast Rozwój poniósł w Katowicach sromotną porażkę w starciu z sąsiadem z tabeli. W niedzielę II-ligowy hit Radomiak - GKS 1962 Jastrzębie.

Już w piątek 11. kolejkę w Rybniku zainaugurowali podopieczni Rolanda Buchały. Wydawało się iż po ubiegłotygodniowym triumfie w Bełchatowie, również w meczu z autsajderem tabeli - Gwardią, zielono-czarni będą kontynuować zwycięską ścieżkę.

Tymczasem w spełnieniu tego scenariusza na przeszkodzie stanął rewelacyjny bramkarz gości z Pomorza - Adrian Hartleb, który wielokrotnie dokonywał cudów w drugiej połowie, czym uchronił swój zespół przed porażką. Hartleb genialnie interweniował m.in. po strzałach Sebastiana Siwka i Sebastiana Musiolika. Aktywa gości to zaledwie jedno groźne, ale niecelne uderzenie Przemysława Brzeziańskiego.

ROW 1964 Rybnik - Gwardia Koszalin 0:0
ROW 1964: Rosa - Tkocz (70. Krotofil), Bober, Jary, Gojny - Kalisz, Zganiacz, Muszalik, Siwek (63. Jaroszewski), Koch (75. Koleczko) - Musiolik (84. Drozdowski).
Gwardia: Hartleb - Januszkiewicz, Wojciechowski, Stańczyk, Majtyka - Przyborowski (61. Baranowski), Shimmura, Poźniak, Szubert, Kwiatkowski (74. Sopel) - Brzeziański (90. Łysiak).
Żółte kartki: Drozdowski - Wojciechowski, Majtyka, Januszkiewicz.

W sobotę na Brynowie, zespół Marka Koniarka zmierzył się ze swoim sąsiadem z ligowej tabeli - Gryfem Wejherowo. O pierwszej połowie tego spotkania garstka kibiców zapewne będzie chciała jak najszybciej zapomnieć, gdyż żadnemu z aktorów tego słabego widowiska nie udało się nawet trafić w światło bramki!

Tuż po gwizdku arbitra na drugą część spotkania, najpierw najpierw golkiper gości Dawid Leleń efektowną paradą odbił piłkę po główce Michała Płonki. Piłkarze Gryfa wyszli z szybką kontrą w efekcie której po dośrodkowaniu Piotra OkuniewiczaBartosza Solińskiego z bliska pokonał Rafał Maciejewski

Po kolejnych 20 minutach i faulu Michała Szeligi w polu karnym na Okuniewiczu - arbiter podyktował 11-tkę, a z wapna nie pomylił się Łukasz Nadolski. Gwoździem do katowickiej trumny była sytuacja z 82. minuty, kiedy to zaledwie 16-letni Olivier Lazar zbyt słabo zagrał do Solińskiego, w efekcie czego  Okuniewicz po ograniu golkipera gospodarzy skierował piłkę do pustej bramki!

Rozwój Katowice - Gryf Wejherowo 0:3 (0:0)
(Rafał Maciejewski 48, Łukasz Nadolski 65 (k), Piotr Okuniewicz 82 )
Rozwój: Soliński - Mońka, Czekaj, Szeliga, Łączek - Jaroszek (29. Barwiński), Płonka (70. Kamiński) - Paszek, Bętkowski (72. Lazar), Tabiś - Marchewka (46. Żak).
Gryf: Leleń - Regliński, Kołc, Wicki, Gabor (80. Ptak) - Nadolski, Wicon (87. Małolepszy) - Goerke, Trąbka, Gierszewski (46. Maciejewski) - Okuniewicz (90. Banaszak).
Żółte kartki: Łączek - Wicki. Widzów 435.

Wyniki 11. kolejki II ligi:
29 września (piątek):
ROW 1964 Rybnik - Gwardia Koszalin 0:0
30 września (sobota):
Garbarnia Kraków - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
(Patryk Serafin 6)
Rozwój Katowice - Gryf Wejherowo 0:3 (0:0)
Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 1:0
(Kamil Wenger 90)
Warta Poznań - ŁKS Łódź 0:0
Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
(Niklas Zulciak 61 - Karol Podliński 82)
Siarka Tarnobrzeg - Błękitni Stargard Szczeciński 2:0 (1:0)
(Piotr Witasik 5, Patryk Mikita 48)
Legionovia Legionowo - MKS Kluczbork 0:1 (0:1)
(Patryk Brodziński 35)
1 października (niedziela):
Radomiak Radom - GKS 1962 Jastrzębie, godz. 17:00, sędzia: Marcin Szrek (Kielce).