Prawdziwy pogrom - wyniki 8. kolejki II ligi

Cała trójka śląskich II-ligowców poległa w 8 kolejce. Tylko Rozwój Katowice zdołał strzelić na pocieszenie dwie bramki.

Fatalny występ w sobotniej kolejce II ligi zanotowały śląskie drużyny. Rozwój  poległ w Zambrowie z Olimpią. ROW 1964 Rybnik nie dał rady w Opolu liderującej Odrze, a bytomska Polonia po raz drugi z rzędu przegrała do zera u siebie na Olimpijskiej.

Tym razem ulegając Siarce Tarnobrzeg po dwóch bramkach samobójczych! Po tej rundzie na ostatnie miejsce w tabeli spadli katowiczanie. ROW jest tuż nad kreską oznaczającą degradację i tylko Poloniści plasują się w środkowej strefie tabeli.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Warszawie, gdzie derbowy mecz stołecznej Polonii z Legionovią został przerwany już w doliczonym czasie gry z powodu awarii jupiterów!

W Zambrowie spotkały się dwie drużyny ze strefy spadkowej. Olimpijczycy po I połowie prowadzili już 2:0 po bramkach: Rafała Włodarczyka i tuż przed przerwą Sebastiana Szerszenia.

Nadzieję Ślązakom przywrócił doświadczony Tomasz Wróbel, który w przeciągu 5. minut doprowadził do wyrównania - drugiego gola zdobywając z rzutu karnego. Niestety dla podopiecznych Mirosława Smyły w 67. minucie decydujące trafienie zadał katowiczanom Fabian Piasecki.

Olimpia Zambrów - Rozwój Katowice 3:2 (2:0)
(Rafał Włodarczyk 20', Sebastian Szerszeń 43', Fabian Piasecki 67' - Tomasz Wróbel 50', 55' (k.))

Olimpia Z.: Humerski - Bogusz, Gogol, Kuczałek, Włodarczyk - Bach (90. M. Jastrzębski), Michałowski, Osoliński, Szerszeń (57. Buzun), Biel (77. Cesarek) - Piasecki (87. P. Jastrzębski).
Rozwój K.: Gocyk - Mielnik, Kopczyk, Gałecki, Kowalski (70. Sobotka) - Tabiś (46. Ostaszewski), Kapias (46. Kaszok), Szatan, Wróbel, Marszalik (77. Adamczyk) - Duda.

"Poloniści" po wygranym w ostatnim momencie meczu w Rybniku liczyli na punkty przy Olimpijskiej. Tymczasem doznali kolejnej sromotnej porażki i po raz kolejny nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

Po pół godzinie gry nic nie wskazywało na taki wynik, ale podopiecznych Ireneusza Kościelniaka "podłamały" aż dwie samobójcze bramki stracone w odstępie zaledwie 11 minut I połowy. Po godzinie gry, najlepszy w szeregach Siarki - Hubert Tomalski, mierzonym strzałem z 18. metrów, po raz trzeci pokonał Matko Perdijića.

Polonia Bytom - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:2)
(Łukasz Rylukowski 30' (sam.), Michał Szal 41' (sam.), Hubert Tomalski 60')

Polonia B.: Perdiić - Rylukowski (75. Kuzdra), Szal, Janosik, Żmuda (58. Musiolik) - Szyndrowski, Setlak (51. Januszkiewicz), Ceglarz (64. Mróz), Lachowski, Stefański, Kowalczyk
Siarka T.: Dybowski - Grzesik, Sylwestrzak, Walencik, Suchecki (46. Dawidowicz) - Stefanik, Stępień, Czyżycki (72. Płatek), Tomalski (86. Lewandowski), Koczon (74. Głaz), Żebrakowski

W mieście lidera rybniczanie skutecznie bronili się przez ponad godzinę. W 67. minucie rezerwowy Mateusz Gancarczyk po raz pierwszy pokonał Daniela Kajzera. Na dwie minuty przed końcem meczu Mateusz Marzec po zagraniu Waldemara Gancarczyka, po raz drugi zmusił do kapitulacji bramkarza ROW-u.

Odra Opole - ROW 1964 Rybnik 2:0 (0:0)
(Mateusz Gancarczyk 67', Mateusz Marzec 88')

Odra Op.: Weinzettel - Trznadel (55. Marzec), Kowalski, Winiarczyk, Wepa - Brychlik (64. Niemczyk), Brusiło, Wolny (55. Staroń), Przystalski, W. Gancarczyk, Mar. Gancarczyk (59. Mat. Gancarczyk).
ROW 1964: Kajzer - Tkocz (14. Cichy), Jary, Balul, Gojny - Nowak, Slisz, Polak, Muszalik, Jaroszewski (46. Gładkowski), Drozdowski (46. Dzierbicki).

Pozostałe wyniki 8. kolejki II ligi:

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard Szczeciński 2:2 (2:0)
(Michał Mistrzyk 6', Adrian Gębalski 34' - Przemysław Brzeziański 55', 65')

Kotwica Kołobrzeg - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
(Piotr Giel 49'(karny))

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (2:0)
(Adam Czerkas 2', Lukas Duriśka 30', Tomasz Margol 47')

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 0:0

Warta Poznań - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
(Dominik Chromiński 31' - Dawid Dzięgielewski 56')

Polonia Warszawa - Legionovia Legionowo 2:2 (1:2) - mecz przerwany w doliczonym czasie gry z powodu awarii oświetlenia.
(Fabian Pawela 19', Przemysław Szabat 58' - Przemysław Szabat 15' (sam), Krystian Wójcik 45')