Całe trio na tarczy - wyniki 10. kolejki II ligi (video)

W sobotę cała trójka śląskich II-ligowców przegrała swoje mecze! ROW i Rozwój wracają z niczym z wyjazdów, a Polonia poległa przy Olimpijskiej.

Przed 10. serią spotkań najmniejsze szanse na punkty dawano Rozwojowi Katowice i niestety teoria znalazła potwierdzenie w praktyce. Podopieczni Mirosława Smyły nie dali rady w Częstochowie faworyzowanemu liderowi. Piłkarze z Katowic próbowali i mieli swoje szanse, ale było to za mało na rozpędzonego lidera, który kolejny raz zaaplikował swojemu rywalowi pod Jasną Górą 3 gole.

Zespół trenera Marka Papszuna dominował przez całe spotkanie, a katem katowiczan okazał się ich były zawodnik - Adam Czerkas. Napastnik gospodarzy dwukrotnie strzałami z lewej nogi pokonał Bartosza Gocyka. Trzecie trafienie dla Rakowa było dziełem Tomasa Petraska, który w 60. minucie z bliska główkował po rzucie rożnym i błędzie stoperów Rozwoju.

Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 3:0 (1:0)
(Adam Czerkas 38, 48, Tomas Petrasek 60)
Raków Cz.: Loska - Petrasek, Duriska, Góra - Margol (66. Kmieć) , Figiel, Malinowski, Mazan (80. Szymański) - Czerkas (77. Płonka), Oziębała, Kowalczyk (84. Siedlik).
Rozwój K.: Gocyk (66. Golik) - Kowalski (75. Gulczyński), Jaroszek, Kopczyk, Mielnik - Wróbel (69. Adamczyk), Sobotka, Szatan, Marszalik - Wrzesień (69. Żak), Ostaszewski.
żółte kartki: Mazan, Malinowski, Góra, Duriska - Kowalski, Gulczyński, Żak.

W Elblągu piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przeżyli prawdziwy rollercoaster. Wyjazdowe spotkanie zaczęło się wyśmienicie dla zielono-czarnych, gdyż już w 6. minucie objęli prowadzenie po płaskim uderzeniu Kamila Spratka. "Olimpijczycy" wyrównali kilkanaście minut później, gdy ładny strzał Pawła Piceluka odbił się od poprzeczki i przekroczył linię bramkową.

Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze w I połowie, gdy Jakub Bojas z 5. metrów pokonał Daniela Kajzera. 7 minut po przerwie, ponownie Piceluk, tym razem po indywidualnej akcji, zapewnił elblążanom dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni Dietmara Brehmera poderwali się w 82. minucie, gdy Mariusz Muszalik pięknym uderzeniem w okienko skorygował rezultat na 3:2 dla gospodarzy. Niestety na więcej rybniczanom nie starczyło już czasu.

Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 3:2 (2:1)
(Paweł Piceluk 20, 53, Jakub Bojas 31 - Kamil Spratek 6, Mariusz Muszalik 82 )
Olimpia E.: Tułowiecki - Bukacki, Iwanowski, Kubowicz, Maciążek - Wenger, Pietroń (90+1. Bartkowski), Ressel (77. Burkhardt), Stępień, Bojas (84. Szuprytowski) - Piceluk (72. Kołosow).
ROW 1964: Kajzer - Janik (83. Koch), Cichy, Bober (46. Jaroszewski), Balul, Gojny - Muszalik, Jary, Siwek (65. Polak), Drozdowski (46. Dzierbicki) - Spratek.
żółte kartki: Wenger, Stępień - Gojny, Muszalik.

W Bytomiu I połowa była dość bezbarwna. Druga część rozpoczęła się fantastycznie dla Polonistów, gdyż już w 46. minucie Arkadiusz Kowalczyk wykorzystał błąd bramkarza Andrzeja Sobieszczyka i zapewnił gospodarzom prowadzenie. Były to jednak miłe złego początki. Podrażnieni  goście ruszyli do ataku. Na kwadrans przed końcem Longinus Uwakwe w zamieszaniu podbramkowym doprowadził do remisu.

Kilka minut później rezerwowy Marcin Orłowski trafił w poprzeczkę bramki Polonii, a w 88. minucie po strzale Arkadiusza Gajewskiego tylko skuteczna interwencja Matko Perdijića zapobiegła utracie gola. Na nieszczęście dla bytomian, w doliczonym czasie gry Dominik Radziemski pięknym wolejem od słupka zapewnił gościom 3 punkty.

Polonia Bytom - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0)
(Arkadiusz Kowalczyk 46 - Longinus Uwakwe 76, Dominik Radziemski 90 )
Polonia B.: Perdijić – Jurek, Słodowy, Janosik, Setlak, Mróz, Żmuda, Musiolik, Lachowski, Ceglarz (61. Januszkiewicz), Kowalczyk (76. Tomaszewski).
Puszcza N.: Sobieszczyk – Furtak (67. Radziemski), Stawarczyk, Czarny (72. Barbus), Mikołajczyk, Kuliga, Kotwica, Lepiarz (56. Uwakwe), Żurek (62. Orłowski), Domański, Gajewski.