Podwójna wiktoria - niedzielne mecze w III lidze

Piłkarze beniaminka z Turzy Śląskiej w końcu doczekali się zwycięstwa. Piłkarze beniaminka z Turzy Śląskiej w końcu doczekali się zwycięstwa.

W niedzielnych meczach zwycięstwa odnieśli obaj, śląscy III-ligowcy. Zwłaszcza dla beniaminka była to cenna i dawno wyczekiwana wiktoria.

Zespół Unii Turza Śląska pod wodzą nowego trenera Piotra Haudera w końcu odniósł zwycięstwo. Gospodarze pokonali w meczu na "szczycie" dolnej części tabeli drużynę Górnika Wałbrzych 2:0. Bramki dla "czerwono-zielonych" strzelili Dawid Hanzel w 27. minucie gry oraz Kamil Kuczok, który podwyższył rezultat na kwadrans przed końcem.

Była to dopiero trzecia wygrana turzan w tym sezonie. Ostatni raz triumfowali oni w połowie sierpnia, gdy w 3. kolejce pokonali 2:1 rezerwy legnickiej Miedzi. Dzięki wygranej "Unici" awansowali z 17., na 14. lokatę i w końcu wydostali się ze strefy spadkowej.

Zwycięstwo na swoim koncie zapisali również piłkarze rezerw Górnika Zabrze., którzy pokonali rewelację rundy jesiennej - Ślęzę Wrocław. Do przerwy mecz na stadionie MOSiR-u Sparty zakończył się bezbramkowym remisem. Tuż po gwizdku na drugą połowę "Górników" na prowadzenie wyprowadził Radosław Gruszka.

Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a na 8 minut przed końcem podwyższyli rezultat za sprawą Andrzeja Trubehy. Gości z Wrocławia stać było tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry autorstwa - Dawida Molskiego.

W pozostałych, niedzielnych meczach - rezerwy legnickiej Miedzi bez problemu pokonały Skrę Częstochowa 3:1. Legniczanie wygrywali już 2:0 do przerwy. W II połowie goście spod Jasnej Góry, co prawda skorygowali wynik w 72. minucie za sprawą Łukasza Kowalczyka, ale ich nadzieje zgasił 8 minut później gol Łukasza Chodygi z rzutu karnego.

W ostatnim spotkaniu "rezerwiści" Śląska Wrocław bezbramkowo zremisowali w Żmigrodzie z miejscowym Piastem. Po 12. kolejce spotkań, na fotel lidera tabeli powrócili piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie, którzy o 3 punkty wyprzedzają beniaminka - Stal Brzeg oraz o 5 "oczek" Ruch Zdzieszowice.