GKS Jastrzębie lepszy od Legii [video]

(foto: Legia W-wa) (foto: Legia W-wa)

W sparingu rozegranym w Jastrzębiu-Zdroju, lider III ligi grupy III - GKS 1962 Jastrzębie pokonał rezerwy Legii Warszawa, występujące w grupie I trzeciej ligi.

W I części sparing był wyrównany, ale to jastrzębska "GieKSa" miała bardziej klarowne sytuację, niewykorzystane przez Kamila Jadacha i Ukraińca Farida Alego. W 40. minucie poważny błąd popełnił bramkarza Legii - Dominik Kąkolewski, ale futbolówka trafiła tylko w słupek warszawskiej bramki i chwile później pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W II odsłonie wyraźnie dominowali już podopieczni Jarosława Skrobacza. którzy odzyskali już świeżość po ciężkim obozie w Rybniku-Kamieniu. Goście tylko raz poważnie zagrozili bramce GKS-u. Mocny strzał oddał Mateusz Leleno, lecz piłka znalazła się w rękach Grzegorza Drazika.

W 71. minucie padła rozstrzygająca bramka w tym sparingu. Z rzutu wolnego, sprzed pola karnego uderzał Damian Tront, a piłka po lekkim rykoszecie wpadła do siatki obok zdezorientowanego Michała Gołuńskiego, który zaledwie minutę wcześniej pojawił się między słupkami bramki gości.

Zwycięstwo jastrzębian mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale najpierw sytuację sam na sam zmarnował Daniel Szczepan, natomiast w samej końcówce po strzale z dystansu, w dalszym ciągu testowanego Marcina Rudy (rezerwy Piasta Gliwice) - piłka trafiła w poprzeczkę bramki Legii.

Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka w trakcie tygodniowego obozu przygotowawczego w Wodzisławiu Śląskim rozegrali trzy sparingi. Najpierw zremisowali z grającym także w III grupie trzeciej ligi Rekordem Bielsko-Biała, następnie wygrali aż 3:0 z II-ligowym ROW-em 1964 Rybnik, by na koniec przegrać z III-ligowym liderem - GKS-em 1962.

W I grupie III ligi Legioniści zajmują 3. miejsce ze stratą 9. punktów do prowadzącego ŁKS-u Łódź.  W sparingu z Jastrzębiem w ich barwach występowali głównie młodzi piłkarze, którzy w tym sezonie reprezentowali Legię w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów. W kolejnym sparingu GKS 1962 w środę (22.02) zagra z Unią Turza Śląska, natomiast w sobotę (25.02) podejmie  swojego, innego, ligowego rywala - Rekord Bielsko-Biała.

- Był to dla nas bardzo pożyteczny sparing, przeciwko super przeciwnikowi. Do przerwy gra z jednej, jak i z drugiej strony była na bardzo fajnym i wysokim poziomie. W drugiej połowie mieliśmy już dość sporą przewagę, ale wynikało to ze zmian przeprowadzonych w drużynie Legii, chociaż co prawda u nas też były zmiany, jednak mogliśmy się pokusić o coś więcej. Naszym głównym założeniem było sprawdzenie kilku wariantów gry w defensywie na tle grającego dobrze i do przodu zespołu. Myślę, że te założenia zostały wypełnione, nie straciliśmy bramki i to cieszy. Byliśmy też na zupełnie innym etapie pod względem motoryki niż jeszcze tydzień temu - powiedział po sparingu trener GKS-u, Jarosław Skrobacz.

GKS 1962 Jastrzębie - Legia II Warszawa 1:0 (0:0)
(Damian Tront 71)
GKS 1962: Świerczek (46' Drazik) - Kopacz (57' Kawula), Szymura, Pacholski, Suchecki, Ali (80' Trąd), Tront, Musioł (48' Ruda), Weis (83' Gaszka), Jadach (48' Szczepan), Caniboł (65' Dzida).
Legia II: (I połowa): Kąkolewski - Skowron, Zawal, Żyro, Rakowski - Makowski, Małachowski, Leleno, Nawotka - Czarnowski, Kulenović.
(II połowa): Kąkolewski (70' Gołuński) - Skowron, Zawal, Żyro, Rakowski, Małachowski (60' Handzlik) - Leleno (65' Sulejmani), Ogbu, Matić, Czarnowski (65' Szczepański) - Więdłocha.

źródło: inf. własna / GKS 1962 / Legia W-wa.

Media

Bramka Damiana Tronta z meczu sparingowego GKS 1962 Jastrzębie -Legia II Warszawa (GKS 1962 TV)