Piłkarze Krupińskiego do Bielska-Białej przyjechali w siódemkę - niedziela na boiskach IV ligi i "okręgówki"

Tylko dziesięć minut trwał mecz grupy II śląskiej IV ligi pomiędzy rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała i Krupińskim Suszec. Arbiter musiał go przerwać z powodu zdekompletowania zespołu gości.

Takie sytuacje na czwartoligowym poziomie zdarzają się niezwykle rzadko. Ekipa z Suszca przyjechała pod Klimczok w zaledwie siedmioosobowym składzie. Gospodarze szybko wykorzystali swoją liczebną przewagę, bo już po dziewięciu minutach gry prowadzili 4:0.

Po utracie czwartego gola, jeden z graczy Krupińskiego zgłosił kontuzję. Na boisku zostało więc zaledwie sześciu zawodników z Suszca i sędzia prowadzący to spotkanie musiał je przedwcześnie zakończyć.

W śląskich derbach "rezerwistów", wzmocniony skład "Niebieskich" rozbił zaplecze katowickiej "GieKSy". W tym meczu aż 4 gole dla chorzowian strzelił Visnakovs. W 3. grupie "okręgówki", w Wodzisławiu Śląskim doszło do starcia dwóch drużyn o takiej samej nazwie - Odra. Na boisku lepsza była Odra Centrum Wodzisław, która skromnie pokonała swoją imienniczkę APN Odrę Wodzisław - 1:0.

Wyniki niedzielnych spotkań:

IV liga.
Grupa I
Ruch II Chorzów - GKS II Katowice 6:1 (5:1)
6:1 – Visniakovs, 54 min.
Ruch II: Hrdlicka – Komarnicki, Trojak (46. Helik), Małkowski, Wagner, Hanzel, Walski (14. Szol),  Przybecki, Nowak, Słoma (77. Sarwicki), Visnakovs (77. Dżikia).
GKS II: Wierzbicki - Juraszczyk, Szombierski, Jurkowski, Jaromin, Duda (45. Kramarczyk), Prokić (60. Sawicki), Stanik (45. Taska), Szołtys, Barczyk (75. Kraczyński), Sobków.

KS Panki - Raków II Częstochowa 1:3 (0:0)
0:1 – Rumin,
1:1 – Piechel,
1:2 – Małolepszy,
1:3 – Szymański,
Panki: Janoszka - Kudła (Piotr Wręczycki), P. Ogłaza, S. Ogłaza, J. Chrzęstek, Piechel, D. Chrzęstek, Załęcki, Pławczyk (60. Paweł Wręczycki), Marek, Pasieka.
Raków II: Kos - Zębik, Małolepszy, Cyfert, Troczka, Jaworski (70. Sośniak), Zaradny, Kamiński, Obodecki, Rumin, Szymański (89. Kurek).

GKS II Tychy - MKS Myszków 2:1 (0:1)
0:1 - Pańkowski, 6 min. (samobój)
1:1 - Hirskyj, 54 min.
2:1 - Błanik, 75 min.
Tychy II:
Igaz - Marcin Grzybek, Matusz, Pańkowski, Wolak, Zganiacz, Mączyński, Hirskyj, Bałnik, Szumilas (65. Duda), Bojarski (46. Rutkowski).
MKS:
Kiepura - Braksator (75. Kryger), Maternik, Mazurek, Rybak, Nowakowski, Skwarczyński, Korbel, Smoczyński, Dikof, Andrzejewski.

Grupa II
Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Krupiński Suszec 4:0 (mecz przerwany w 10 minucie)
1:0 – Lewicki, 5 min.
2:0 – 6 min. (samobój)
3:0 – Lewicki 8 min.
4:0 – Walkiewicz, 9 min.
Podbeskidzie II: Busatto - Wawszczyk, Jakubik, Kareta, Widełka - Brzosko, Oczko, Gutowski, Walkiewicz, Szymański – Lewicki.
Krupiński: Wacławiec - Mikołajec, Markiefka, Juraszek, Parma, Sosna, Stramski.