Festiwal goli w meczu na szczycie, lider lepszy od wicelidera - podsumowanie 9. kolejki katowickiej A-klasy

• Napisane przez  Dominik Żymła
  • Wydrukuj
  • Email

Spotkanie lidera z wiceliderem, zapowiadane było jako hit rundy jesiennej. Miało być dobre widowisko, dużo emocji i bramek i tak też było!

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice nie pozostawili złudzeń Strażakowi Mikołów, kto jest lepszy i zasłużenie pokonali rywali na ich boisku 5:3. Dla mysłowickiej Kociny jest to dziewiąty, wygrany mecz z rzędu. Lider jak dotąd, pozostaje niepokonany.

Bardzo dobre widowisko zobaczyli kibice zgromadzeni na boisku Strażaka w Mikołowie, choć samo spotkanie rozgrywane było w ciężkich warunkach atmosferycznych. Pierwsza połowa to zacięty, pełen walki pojedynek. Pierwsi do głosu doszli "Strażacy", jednak bramkarz gości Łukasz Bogacki wygrał pojedynek sam na sam z mikołowskim napastnikiem.

Następne Kocina dwukrotnie zmusiła bramkarza gospodarzy do interwencji, a Paweł Małolepszy trafił w poprzeczkę. Z upływem czasu to mysłowiczanie przejęli inicjatywę i zaczęli przeważać, a gospodarze bronili się, zagęszczając pole gry. Miejscowi także mieli swoje okazje do zdobycia gola, jednak pewnie między słupkami grał bramkarz Górnika 09.

Piłkarze z Grodu Mysława wyszli na prowadzenie dopiero w 39. minucie, po rzucie karnym wykonywanym przez Adriana Bogdańskiego - podyktowany za ostry faul na Wojciechu Kowalskim. W drugiej połowie drużyna Strażaka  od początku ostro ruszyła do przodu i już w 54. minucie, po stałym fragmencie gry Bartłomiej Łebek doprowadził do wyrównania.

"Kocina" odpowiedziała jednak błyskawicznie. Dwie minuty później na ponowne prowadzenie wyprowadził ich Marcin Golasz, który najlepiej odnalazł się w polu karnym. Piłkarze Strażaka jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola, a już w 59. minucie przegrywali  1:3. Długa piłka została zagrana przed pole karne gospodarzy do Krzysztofa Gondzika, który pięknym strzałem trafił w samo okienko bramki gospodarzy.

Goście w dalszym ciągu napierali na mikołowian. Jeden z takich ataków w 68. minucie zakończył się czwartą bramką dla gości, a jej autorem był Adrian Bogdański. Tuż po wznowieniu, Kocina zdobyła kolejnego gola! W 69. minucie, piątą bramkę dla Górnika 09 strzelił Krzysztof Gondzik .

Niezrażeni takim obrotem sprawy piłkarze Strażaka, zaatakowali ponownie. W 73. minucie bramkarz gości popełnił fatalny w skutkach błąd. Piłkę otrzymał przeciwniki, minął golkipera i oddał strzał na pustą bramkę. Gospodarze poczuli nadzieję i jeszcze intensywniej zaczęli atakować bramkę "Kociny". W efekcie, w 84. minucie wykorzystali kolejny błąd defensorów Górnika 09 i zdobyli trzecią bramkę. Na więcej tego dnia już ich nie było stać.

W pozostałych meczach, dość niespodziewanie punkty w Chorzowie stracił UKS Szopienice, który zaledwie zremisowała 1:1 z młodymi, lecz ambitnymi i utalentowanymi piłkarzami Stadionu Śląskiego. Katowiczanie z Szopienic wprawdzie awansowali na drugie miejsce, ale tracą do liderującego Górnika 09 już siedem punktów, a nad trzecim Strażakiem Mikołów, z którym na boisku spotkają się w następnej kolejce - mają zaledwie jeden punkt przewagi.

Kolejny niespodziewany wynik to porażka Jastrząba Bielszowice, który uległ rezerwom AKS-u Mikołów, Rudzianie do lidera tracą już 13 punktów, a do 2. miejsca, premiowanego awansem  - 6 "oczek". 1. FC Katowice przegrał w derbach miasta 2:4 z KP Katowice, a w innych katowickich derbach, Victoria po zaciętym i ciekawym pojedynku zremisowała z Kolejarzem 4:4.

W meczu na drugim biegunie ligowej tabeli, a zarazem w praktycznie najstarszych derbach Katowic - MK Górnik zremisował 3:3 z Hetmanem 22. W pojedynku rezerw, lepsi okazali się Ci z Siemianowic, którzy wygrali 3:1 z "rezerwistami" Uranii. Po 9. kolejce spotkań, w środku tabeli jest dość ciasno, więc jedna kolejka może spowodować duże przetasowania drużyn, dzięki czemu katowicka A-klasa jest w tym sezonie po prostu ciekawa.