Górnik 09 Mysłowice nie do zatrzymania - podsumowanie 10. kolejki katowickiej klasy A

Nie ma mocnych w tym sezonie na drużynę Górnika 09 Mysłowice. "Kocina" odniosła dziesiąte zwycięstwo.

Fantastycznie sobotni mecz z rezerwami Uranii Ruda Śląska rozpoczęli zawodnicy lidera katowickiej klasy A, którzy już od 50 sekundy prowadzili 1:0 po bramce Wojciecha Kowalskiego. Kilka sekund później Paweł Małolepszy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, nie minęło kolejnych kilka sekund a powinien paść gol, niestety Krzysztof Gondzik nie trafił do praktycznie pustej bramki. Gdyby po trzech minutach Kocina prowadziła 3:0 kto wie jakby się ten mecz potoczyłby się dalej? Z kolejnymi minutami obraz gry nieznacznie się zmienił, Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" grała na połowie przeciwnika, gra była spokojna, Kocina nie forsowała tempa a Urania II tylko się broniła, niestety zawodnicy z Grodu Mysława urządzili sobie festiwal niewykorzystanych sytuacji co chwila marnując doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia. Podsumowując Górnik 09 Mysłowice wygrał bez problemu i ze spokojem, kolejny dziesiąty już mecz z rzędu!

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 10. kolejki w Katowicach UKS Szopienice, po ciekawym pojedynku, pokonał zespół Strażaka Mikołów 3:1. Tym samym katowiczanie mają już cztery punkty przewagi na swoim sobotnim rywalem, ale do lidera tracą aż siedem punktów. Bez problemu wygrał Jastrząb Bielszowice, który 3:0 pokonał Hetmana 22 Katowice. KP Katowice szczęśliwie wygrało 2:1 z MK Górnikiem Katowice.
Dość niespodziewanie wygrały rezerwy Siemianowiczanki, które pokonały 3:1 1.FC Katowice. Podobna niespodzianka miała miejsce także w Mikołowie gdzie rezerwy AKS-u wygrały 3:0 z Victorią Katowice.
Po dobrym spotkaniu Kolejarz 24 Katowice pokonał 3:0 Stadion Śląski Chorzów.