Hetman rozgromiony - podsumowanie 13. kolejki katowickiej klasy A

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice w sobotę potwierdzili swoją dominację w rozgrywkach katowickiej klasy A i wygrali 13. mecz z rzędu, a zarazem ostatni w rundzie jesiennej!

Tym razem podopieczni trenera Huberta Wilka w Katowicach roznieśli zespół Hetmana 22 Katowice i wygrali 8:0. Tak jak się wszyscy spodziewali Kocina przeważała, a gospodarze się bronili. Mysłowiczanie prowadzenie objęli już w 2. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Marcin Jaszczuk, który także podwyższył prowadzenie w 21 minucie i piłkarze Górnika 09 prowadzili już 2:0

Trzecią bramkę zobaczyliśmy w 32. minucie. Strzelcem gola był świetnie ostatnio dysponowany Wojciech Kowalski. Cztery minuty później zdobył on swojego drugiego gola w tym meczu..
Drugą część spotkania bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze z Grodu Mysława: piątą bramkę dla Kociny w 49. minucie zdobył Jaszczuk, a pięć minut później prowadzenie lidera podwyższył kapitan ,,zero-dziewiątki" Marek Kurtok.

Zespół z Mysłowic, który w pełni kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych, nie forsował tempa, a mimo to stwarzał sobie liczne okazje bramkowe. W 61. minucie hat-tricka skompletował Kowalski, a w 75. minucie dołożył czwartą bramkę w spotkaniu. W 73. minucie za zagranie ręką w polu karnym czerwoną kartkę ujrzał obrońca gospodarzy, a goście mieli rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Bogacki, ale bramkarz Hetmana wyczuł jego intencje i jedenastkę obronił.

Wicelider z Szopienic wygrał w derbach Katowic 2:0 z MK Górnikiem Katowice, o którym co raz głośniej mówi się, że zespół wycofa się z rozgrywek. Jastrząb Bielszowice zaledwie zremisował bezbramkowo z ambitną młodzieżą Stadionu Śląskiego Chorzów. Była to 13. i zarazem ostatnia kolejka w rundzie jesiennej katowickiej klasy A w sezonie 2016/17. Niebawem przedstawimy podsumowanie rundy jesiennej.