"Jankes" ratuje Piasta

(foto: Arka Gdynia) (foto: Arka Gdynia)

W pierwszym meczu serii ESA 37, Arka podzieliła się w Gdyni punktami z Piastem. Gola na wagę remisu strzelił dla gliwiczan w 88. minucie rezerwowy Maciej Jankowski.

Gdy na kwadrans przed końcem meczu Arka prowadziła w Gdyni z Piastem 1:0 po golu Mateusza Szwocha z rzutu karnego, z początku spotkania, a w dodatku gliwiczanie grali w dziesiątkę po  czerwonej kartce w 73. minucie dla Aleksandra Sedlara, to wydawało się że podopieczni Dariusza Wdowczyka rozpoczną serię "ESA 37" od porażki z bezpośrednim rywalem do utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Tymczasem za sprawą rezerwowego "Jankesa" spotkanie nad morzem zakończyło się podziałem punktów.

W 9. minucie z lewej strony futbolówkę dośrodkował Marcin Warcholak, w polu karnym o piłkę ostro walczyli Hebert z Rafałem Siemaszką i po chwili sędzia podyktował kontrowersyjną jedenastkę dla gospodarzy, którą skutecznie myląc Jakuba Szmatułę wykorzystał Szwoch.

Na szczęście trener Piasta postawił w drugiej połowie wszystko na jedną kartę i w miejsce bezbarwnych: Michala Papadopulosa i Martina Bukaty, wprowadził Sasę Żivca i właśnie Jankowskiego, który na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem, pozostawiony bez opieki w polu karnym nie dał szans Pavelsowi Steinborsowi strzałem z 8 metrów.

Dariusz Wdowczyk (trener Piasta Gliwice): - Myślę, że z przebiegu meczu jeden punkt nam się należał. Nawet grając w 10 potrafiliśmy przycisnąć Arkę. Walczyliśmy do końca. Chciałem podziękować drużynie za walkę. Po stracie zawodnika nie załamaliśmy się. Wywozimy stąd jeden punkt. Po tym co się wydarzyło na boisku mogę być zadowolony, że nie wracamy z Gdyni z pustym kontem.