Sparingowo w niższych ligach. Wyniki meczów kontrolnych w IV lidze i śląskich klasach okręgowych [aktualizacja / video]

W weekend swoje sparingi rozgrywały także drużyny z niższych klas. Zapraszamy kibiców obu grup IV ligi oraz klas okręgowych, do zapoznania się z wynikami, strzelcami bramek i składami swoich drużyn.

W swoim trzecim meczu kontrolnym rozgrywanym tej zimy, Ruch Radzionków po dwóch wcześniejszych porażkach - tym razem zremisował 2:2 z III-ligowymi rezerwami Górnika Zabrze. Sparing rozegrano na sztucznym boisku Walki Makoszowy. Popularne "Cidry", po pół godzinie gry na prowadzenie wyprowadził Robert Wojsyk.

Po zmianie stron boiska, na 2:0 wynik podwyższył Mateusz Hermasz. Jednakże wyżej notowane, zabrskie rezerwy nie poddały się i dzięki bramkom w 66 minucie oraz równo z gwizdkiem kończącym spotkanie - Górnik II zdołał doprowadzić do remisu. Niestety w sparingu dość poważnej kontuzji nabawił się pomocnik radzionkowian - Tomasz Leszczyński.

Górnik II Zabrze - Ruch Radzionków 2:2 (0:1)
(66 i 90 - Wojsyk 33, Hermasz 62)
Ruch R.: Kucharski (33' Glanc, 60' Krupa) - Banaś (58' Borowiec), Harmata, Gieroń (83' Woźnicki), Bąk (58' Skalski), Dziewulski, Nowara (83' Mateja), Leszczyński (40' Hermasz), Cepek (46' Rocki), Kuliński (58' Staszowski), Wojsyk.

W sparingu rozegranym "tradycyjnie" na sztucznym boisku w Knurowie, występująca w III grupie "okręgówki" - APN Odra Wodzisław wygrała z IV-ligowym LZS-em Piotrówka 3:1. Gole dla Odry strzelili: Artur Gać, Piotr Górnicki i Mateusz Marcol.

W ekipie trenera Tomasza Włoki wystąpił 34-letni obrońca Błażej Radler, który jesienią reprezentował jeszcze barwy beniaminka III ligi - Unii Turza Śląska. Radler znany był także z gry w takich klubach m.in. jak: Górnik Zabrze, Podbeskidzie B-B, Raków Częstochowa czy ROW Rybnik. Dwukrotnie przywdziewał już także koszulkę wodzisławskiej Odry. Za pierwszym razem w Ekstraklasie i po raz drugi na szczeblu I ligi.

APN Odra Wodzisław - LZS Piotrówka 3:1
(Artur Gać, Piotr Górnicki, Mateusz Marcol - ?)

W Zawierciu spotkali się dwaj IV-ligowcy z przeciwnych grup rozgrywkowych. W końcowym rozrachunku nieco lepsi okazali się gospodarze. Piłkarze Warty Zawiercie objęli prowadzenie już po 10. minutach gry, gdy bramkarz Drzewiarza Jasienica - Robert Jastrzębski tylko sparował piłkę na słupek, ale ta i tak wylądowała w jego siatce.

Na 2:0 gospodarze podwyższyli w 26. minucie, wykorzystując okazję sam na sam z jasienickim golkiperem. Po drugiej stronie boiska podobną okazję zmarnował natomiast Dariusz Łoś. Parę minut po przerwie kontaktowego gola zdobył Jakub Szlosek, który wykorzystał celne dośrodkowanie z wolnego testowanego pomocnika, ale na więcej nie pozwoliła już Warta.

Warta Zawiercie - Drzewiarz Jasienica 2:1 (2:0)
(10, 26 - Szlosek 53)
Drzewiarz: (I połowa) Jastrzębski-Gola,Studencki,Basiura,Waliczek-Romanowicz,Sekuła,Maj,Łoś,Kuder - Wojtasik.
(II połowa):Jastrzębski-Gola,Piela,Chojnacki,testowany zawodnik-Łoś,Romanowicz,Sekuła,Szlosek,Gajda -t estowany zawodnik.

Również w Czechowicach-Dziedzicach doszło do starcia dwóch drużyn reprezentujących różne grupy IV ligi śląskiej. Jedną bramką lepszy okazał się przedstawiciel grupy II - zespół Spójni Landek, który 2:1 pokonał aktualnego lidera grupy I  - Gwarka Tarnowskie Góry. Goście z Tarnowskich Gór zasłużenie prowadzili do przerwy 1:0 - po efektownej bramce Dawida Jarki.

Druga połowa to już przewaga podopiecznych Andrzeja Myśliwca, którzy po dwóch golach w odstępie zaledwie czterech minut rozstrzygnęli mecz na swoja korzyść - dzięki bramkom Damiana Sanetry oraz  testowanego pomocnika. W ekipie trenera Krzysztofa Górecko "tradycyjnie" zabrakło: Sławomira Pacha, Andrzeja Wiśniewskiego oraz Mateusza Rosoła, którzy rehabilitują się po doznanych kontuzjach.

W środę lider grupy I uda się na tygodniowy obóz zimowy do Nowego Targu, gdzie rozegra dwa mecze kontrole. Rywalami Gwarka w sparingach będą rezerwy Podhala Nowy Targ oraz spadkowicz z IV ligi małopolskiej - LKS Szaflary.

Spójnia Landek - Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 (0:1)
(Damian Sanetra 66, zawodnik testowany 70 - Dawid Jarka 21)
Spójnia L.: Huczała (Gil) – Gurbisz, Gomółka, Kubica (Wojtyła), Zawodnik testowany I – Skrobol (Sanetra), Szczepanik, Wojtoń (Pawlak), Habdas, Marek (Zawodnik testowany II) – Lewandowski.
Gwarek TG: Wójcik – Zawodnik testowany I (46’ Curyło), Dzido (46’ Mrozek), Cymerys (70’ Haba), Śliwa – Zawodnik testowany II (70’ Wojdat), Timochina (46’ Kuliński), Hewlik (46’ Zawodnik testowany IV), Sikora (46’ Pstuś), Zawodnik testowany III – Jarka (46’ Polis).

W sparingu rozegranym na sztucznym boisku w Wodzisławiu Śląskim, występujący na co dzień w III  grupie śląskiej "okręgówki" Naprzód Zawada urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki i pokonał swojego, ligowego rywala - LKS Tworków 6:3.

Co prawda to goście z Tworkowa już w 5. minucie wyszli na prowadzenie, ale były to tylko miłe złego początki. W meczu ogółem padło aż 9 goli, a łupem bramkowym w drużynie zwycięzców podzielili się: Łukasz Skrobacz, Bartosz Majszak oraz Tobiasz Wodecki i Grzegorz Burdacki - obaj po dwa gole.

Naprzód Zawada - LKS Tworków  6:3 (3:2)
(Łukasz Skrobacz 20, Tobiasz Wodecki 25, 87, Grzegorz Burdacki 30, 54, Bartosz Majszak 76 - 5, 42, 81)
Naprzód Z.: Cieśla - Kurzawa, Krupiński, Michalak, Sadowski, Farasiewicz, Podeszwa, Majszak, Skrobacz, Wodecki, Burdacki. Grali również: Ochwat, Sikorski i Wolski.

W meczu przeniesionym z Pszczyny do Dąbrowy, IV-ligowa Iskra Pszczyna wygrała 3:1 z trzecią drużyną okręgówki - Unią Dąbrowa Górnicza. W 21. minucie nowy napastnik Iskry - Marcin Sobczak trafił z 14. metrów na 0:1, ale gospodarze wyrównali w ostatniej minucie I części gry, za sprawą Andrzeja Wściubiaka, który trafił z 5. metrów.

Po przerwie podopieczni obchodzącego urodziny trenera Grzegorza Łukasika dołożyli dwa trafienia i wygrali sparing. W 73 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Michał Prusek, a 11 minut później Mateusz Wowra główką wykończył dośrodkowanie Kamila Gorzały z wolnego. W sparingu z Unią trener Łukasik przetestował aż pięciu nowych piłkarzy, w tym dwóch bramkarzy. W środę (08.02) Iskra w kolejnym sparingu zagra w Bielsku z trzecioligowym BKS-em Stal.

Unia Dąbrowa Górnicza - Iskra Pszczyna 1:3 (1:1)
(Andrzej Wściubiak 45 - Marcin Sobczak 21, Michał Prusek 73, Mateusz Wowra 84)

Iskra: Testowany bramkarz 1 (75 Testowany bramkarz 2), Kacper Żupa (61 Mateusz Wowra), Zawodnik testowany 3, Zawodnik testowany 4, Damian Kraus, Tomasz Zawadzki, Michał Grajcarek, Michał Prusek (77 Michał Wiera), Kamil Gorzała, Zawodnik testowany 5, Marcin Sobczak (79 Radosław Operchalski).

W meczu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rybniku, IV-ligowa Unia Racibórz pokonała Polonię Marklowice 5:2. Gole dla gospodarzy strzelali: dwie Plewa oraz Kocot, Remień i Hornik. Dla marklowiczan trafiali natomiast: Rączka i Biczek.

Co ciekawe na ławce trenerskiej "Unitów" zasiadł... Jacek Trzeciak, który jednakże tylko jednorazowo zastępował chorego szkoleniowca - Tomasza Owczarka. W meczu z Polonią raciborzanie testowali Czecha - Jana Hornika, natomiast z Unią po ponad dwóch latach gry pożegnał się inny Czech - stoper Jirzi Barcal.

Unia Racibórz - Polonia Marklowice 5:2 (1:1)
(Plewa 20, 80, Kocot 59, Remień 61, testowany 72 - Rączka 29, Biczek 50)
Unia R: Testowany bramkarz - Prusicki, testowany 2, testowany 3, Tiebler - Chałupiński, Ignacek, testowany 4, Plewa - Durda, Kapinos. W drugiej połowie zagrali także: Kocot, Woniakowski, Remień, Ploch i Binek.
Polonia M.: Antończyk - Machulec, zawodnik testowany,  Krakowczyk, Błaszczyk - Hojka, Rączka, Wacławik, Miczek, Oślizło - Ośliźlok. W drugiej połowie grali ponadto: Celary, Kotula i trzech zawodników testowanych.

Na sztucznym boisku w Dębieńsku rozegrano mecz sparingowy pomiędzy liderem IV ligi - Decorem Bełk, a III-ligowym Pniówkiem Pawłowice. Minimalne zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Jarosława Kupisa, a decydującą bramkę zdobył dla nich kapitalnym strzałem Wojciech Rasek. W kolejnym sparingu Bełk podejmie w środę rezerwy Piasta Gliwice

Pniówek Pawłowice - Decor Bełk 0:1
(Wojciech Rasek)
Pniówek: (I połowa) Szelong - Przybyła, Goik, Szary, Lorenc - Adamek, Ciuberek, Benek, Kiljan, zaw. testowany 1, Mazurek
(II połowa): Nowak - Styczeń, Lalko, Goik (65 Szary), Przybyła - zaw. testowany 2, Kostecki, Szczyrba, Adamek (65 Kiljan), Majsner, Glenc.

Prawdziwą kanonadą popisali się piłkarze liderującego w rybnickiej A-klasie Płomienia Połomia, którzy rozgromili wicelidera C-klasy Rybnik - LKS Skrbeńsko. Choć do przerwy nic tego nie zapowiadało, to po zmianie stron rozwiązał się prawdziwy wór z bramkami.

W końcowym rozrachunku podopieczni trenera Mirosława Szwargi pokonali rywali aż 12:0, a bramki dla drużyny z Połomii strzelali: Łukasz Kusztal, Łukasz Herok, Marcin Plura i Grzegorz Pawela (wszyscy po dwie) oraz Dariusz Husarz,  Łukasz Sitek, Daniel Wawrziczek i zawodnik testowany.

Płomień Połomia - LKS Skrbeńsko 12:0 (2:0)
(zawodnik testowany 10, Łukasz Kusztal 35,55, Dariusz Husarz 50, Łukasz Herok 58, 88, Łukasz Sitek 68, Daniel Wawrziczek 70, Marcin Plura 75, 80, Grzegorz Pawela 83, 90)
Płomień P.: Łukasz Tecław - Daniel Wawrziczek, zaw testowany 1, zaw. testowany 2, Szymon Kasprzak - Marcin Plura, Karol Szypuła, Łukasz Kusztal - Patryk Pielesz, Marek Szymik, Łukasz Herok. W II połowie ponadto zagrali: Grzegorz Pawela, Wojciech Pawela, Dariusz Husarz, Łukasz Sitek, Rafał Winkler i Rafał Oślizło.