Sensacja w Pucharze Polski!

(foto: Andrzej Klocek) (foto: Andrzej Klocek)

W 1/2 finału PP w podokręgu Rybnik, występująca w klasie okręgowej MKP Odra Centrum Wodzisław w rzutach karnych wyeliminowała lidera III ligi - GKS 1962 Jastrzębie!

Do niemałej sensacji doszło w Wodzisławiu Śląskim, gdzie lider III grupy "okręgówki" po 120. minutach zremisował 1:1 z III-ligowcem z Jastrzębia-Zdroju i o awansie musiały zdecydować rzuty karne. W strzałach z 11. metrów bardziej dokładni byli piłkarze miejscowej Odry (3:2) i to oni w nagrodę zagrają w finale z Polonią Marklowice, która w drugim półfinale, jeszcze jesienią pokonała 4:1 drużynę Dębu Dębieńsko.

Gdy na minutę przed gwizdkiem na przerwę Dawid Weis strzałem na pustą bramkę po dograniu Daniela Szczepana spod końcowej linii - zapewnił prowadzenie jastrzębianom, to wydawało się, iż sprawa awansu jest już przesądzona na korzyść gości. Tymczasem, po godzinie gry do wyrównania doprowadził skuteczną główką... Tomasz Kocerba - czyli były piłkarz GKS-u!

Błąd przy bramce popełnił bramkarz gości Jakub Świerczek, któremu piłka po rogu przeszła po rękawicach. Smaczku wygranej gospodarzy dodaje także fakt, iż trener jastrzębian  - Jarosław Skrobacz miesza w Wodzisławiu i przed laty trenował m.in. Odrę, a z rzutu rożnego, przy golu wyrównującym dośrodkowywał jego syn grający obecnie w barwach Odry Centrum.

W serii rzutów karnych ze strony gości pomylili się: Damian Tront, Krzysztof Suchecki oraz Wojciech Caniboł - których uderzenia zatrzymał rezerwowy golkiper Marek Krawczyk, natomiast jego vis-a-vis obronił tylko jedną jedenastkę.

Dodajmy, iż III-ligowcy z Jastrzębia-Zdroju wystąpili w swoim najmocniejszym zestawieniu, tym większy sukces i radość zawodników Odry Centrum. Niestety to derbowe spotkanie zostało na wniosek policji rozegrane bez udziału publiczności. Przeciwko czemu zaprotestowali m.in. piłkarze GKS-u 1962, wychodząc na rozgrzewkę i prezentację w "okolicznościowych" koszulkach z napisem "Piłka nożna dla kibiców".

Dla lidera III ligi to przysłowiowy "zimny prysznic" przed startującą za tydzień rundą wiosenną i pierwszym spotkaniem z KS Polkowice. W sobotę miał się także odbyć mecz finałowy PP w podokręgu Bielsko-Biała, pomiędzy dwoma bielskimi III-ligowcami: Rekordem i BKS-em Stal, ale ze względu na fatalny stan murawy spotkanie zostało przełożone na późniejszy termin - do ustalenia przez zainteresowane drużyny.

1/2 finału PP - podokręg Rybnik:
MKP Odra Centrum Wodzisław - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:1) p.d 1:1, rzuty karne 3:2
(Tomasz Kocerba 60 - Dawid Weis 44)
Odra Centrum: Huzarewicz (121' Krawczyk) - Stachurski, Malinowski, Kocerba, Krzyżok - Lapczyk, Cichy - Zieliński, Skrobacz (75' Kocztorz), Lukoszek - Nowakowski (Panic).
GKS 1962: Świerczek - Suchecki, Szymura, Pacholski, Kopacz - Weis (54' Szczęch), Tront, Ruda (46' Musioł), Ali (91' Zajączkowski) - Jadach, Szczepan (46' Caniboł).
Żółte kartki: Szczepan, Szczęch (GKS 1962).