Minimalna porażka zabrzan

(foto: Handball Zabrze) (foto: Handball Zabrze)

W 3. kolejce PGNiG Superligi Górnik Zabrze przegrał z MMTS Kwidzyn 25:23, choć do przerwy prowadził 1. bramką.

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca i wyrównana. Minimalną przewagę osiągnęli "Górnicy", którzy od początku nadawali ton grze. Gospodarze nie chcieli być gorsi i starali się trzymać dystans bramkowy. Inauguracyjna odsłona spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem zabrzan.

Druga połowa także była bardzo wyrównana. "Trójkolorowi" cały czas prowadzili, ale 10. minut przed końcem stracili je na rzecz Kwidzyna. Końcowe fragmenty gry to już cios za cios. W 57. minucie znowu był remis - po 23, w dodatku zespół MMTS-u został osłabiony wykluczeniem Mateusza Seroki, po brzydkim rzucie piłką prosto w twarz bramkarza - Martina Galii.

Ostatnie 3 minuty nie były szczęśliwe dla podopiecznych Mariusza Jurasika, gdyż najpierw dla rywali z koła trafił Michał Peret, a w odpowiedzi Iso Sluijters popełnił faul w ataku. Przewagę gospodarzy, na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem, powiększył Marek Szpera i zabrzanie doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 25:23 (11:12)
MMTS K.: Szczecina, Kiepulski - Genda 6, Nawrocki, Krieger 1, Peret 5, Szpera 2, Klinger 1, Szczepański, Rosiak, Nogowski (0/1), Seroka 7 (3/4), Ossowski, Potoczny 1, Janikowski, Pilitowski 2.
Górnik Z.: Galia, Kicki, Kornecki - Głucj, Daćko 6 (1/2), Tomczak 6 (2/4), Kryński 3, Gromyko, Sluijters 2, Łukawski, Buszkow 2, Gliński 2, Fąfara, Ścigaj, Adamuszek 2, Pluczyk.
Kary: 6-6 min. (Genda, Klinger i Rosiak  po 2 min. - Buszkow, Gromyko i Sluijters - po 2 min.)
Czerwona kartka: Seroka w 57. minucie za rzut w twarz bramkarza