Górnik wrócił na zwycięską ścieżkę

(foto: PGNiG Superliga) (foto: PGNiG Superliga)

Górnik Zabrze w pojedynku z Meblami Wójcik Elbląg był zdecydowanym faworytem i wygrał wysoko, choć przez ponad pół godziny "męczył się" z gośćmi z Elbląga.

I połowa była dość nudna i ospała, a dominowali w niej bramkarze obu drużyn - stąd też zakończyła się ona bardzo niskim wynikiem 9:8. Tuż po przerwie Górnik wyszedł na prowadzenie 11:8, ale za chwilę ambitny beniaminek z Elbląga doprowadził do remisu po 11.

Od 36. minuty gry podopieczni Mariusza Jurasika na 13 prób 8-krotnie pokonali bramkarza gości. Natomiast elblążanie aż na 14 minut dosłownie "stanęli" w miejscu, notując zero! po stronie zdobytych goli. Goście nie potrafili pokonać zabrzańskiego bramkarza nawet grając w liczebnej przewadze, czy mając do wykorzystania rzut karny!

Zabrzanie często wykorzystywali formację gry z dwoma kołowymi: Markiem Daćko i Jurim Gromko. Końcówka spotkania także była jednostronna i ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną "Górników" - 24:13.

- Nie wygramy żadnego meczu w Superlidze, jeśli będziemy rzucać trzynaście bramek w meczu. Ja nie znam się na ataku, ale trzeba  to poprawić, bo po raz kolejny tym właśnie zawodzimy - skomentował bramkarz gości Bartosz Dudek.

- Cieszy nas dzisiejsza wygrana, choć wynik nie prezentuje przebiegu spotkania. W drugiej połowie przeszliśmy na dwa koła i udało się wreszcie odjechać rywalom. Cieszy nas, że straciliśmy tak mało bramek, co tylko świadczy o jakości naszej obrony - powiedział po meczu obrotowy Górnika - Marek Daćko.

Górnik zdobył kolejne dwa punkty i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli grupy "pomarańczowej" - z 7. oczkami na koncie. Prowadzą Orlen Wisła Płock (13 pkt.) i Azoty Puławy (12 pkt.). Elblążanie wciąż pozostają z zerowym dorobkiem.

W następną środę (5 października) "Górnicy" zagrają w Zabrzu ze Stalą Mielec natomiast w weekend  (8-9 października) rozegrają dwa spotkania w ramach Pucharu EHF z ACC Filippos Verias. Grecy w zamian za pokrycie kosztów pobytu, zgodzili się rozegrać dzień po dniu spotkanie rewanżowe również w Zabrzu.

Górnik Zabrze - Meble Wójcik Elbląg 24:13 (9:8)