Blamaż NMC Górnika w Finlandii

W pierwszym meczu 3. rundy eliminacyjnej Pucharu EHF NMC Górnik Zabrze przegrał 11. bramkami z fińskim Rihiimaeki Cocks i praktycznie pogrzebał swoje szanse na awans do fazy grupowej.

Podopieczni Ryszarda Skutnika w fińskiej Hameenlinna zaprezentowali się fatalnie. "Górnicy" źle weszli w mecz i i już po kilku minutach przegrywali z gospodarzami 4:7. Nadzieję dawał jeszcze wynik do przerwy, gdzie zabrzanie byli gorsi od miejscowych "Kogutów" tylko o dwie bramki.

Niestety w drugiej odsłonie szczypiorniści Riihimaeki rzucili sześć bramek pod rząd i całkowicie odjechali pogubionym gościom z Polski. Całe spotkanie w Finlandii zakończyło się druzgocącą wygraną gospodarzy 30:19! W tej sytuacji rewanż w Polsce wydaje się być tylko formalnością dla Finów. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w niedzielę (27 listopada), w Zabrzu o godzinie 17.00.