Jastrzębski Węgiel przegrywa we własnej hali z Treflem Gdańsk

Po pięciosetowym boju Jastrzębski Węgiel przegrał z Treflem Gdańsk 2:3. Pomarańczowi powinni być jednak zadowoleni, że w tym spotkaniu udało im się zdobyć punkt.

To był koszmarny występ gospodarzy. Od początku ton wydarzeniom na boisku nadawali gracze Trefla. Goście w premierowym secie szybko zbudowali sześciopunktową przewagę, która była konsekwencją ich dobrej gry w bloku i słabej zagrywki Pomarańczowych (zepsuli aż dziewięć serwów). W ataku mylili się Salvador Hidalgo Oliva i Maciej Muzaj. Kłopoty ze zgubieniem bloku Trefla miał Lucas Kampa. W efekcie goście stosunkowo łatwo wygrali premierową partię demonstrując przy tym solidną siatkówkę.

Tylko własnemu gapiostwu „zawdzięczają” gdańszczanie przegraną w drugiej partii. Ten set także mieli oni pod kontrolą. Jednak tylko do stanu 18:14. Wówczas to chyba zbyt wcześnie poczuli się zwycięzcami. Rozprężenie w ich szeregach wykorzystali jastrzębianie, którzy szybko odrobili straty, a w końcu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tego błędu podopieczni trenera Andrei Anastaziego nie popełnili w trzeciej odsłonie, którą wygrali głównie dzięki mniejszej liczbie popełnionych błędów. Trener Mark Lebedew chwytał się wszelkich sposobów, by odwrócić losy meczu. W drugim secie na ławkę rezerwowych odesłał Olivę a parę przyjmujących przez dłuższy czas stanowili Jason de Rocco i Marcin Ernastowicz. Jedynie Maciej Muzaj grał na dobrym poziomie (w sumie zdobył aż 30 punktów!).

Tak po prawdzie Trefl powinien wywieźć z Jastrzębia-Zdroju komplet punktów, bowiem w czwartej partii nie wykorzystali dwóch piłek meczowych i pozwolili gospodarzom wrócić do gry.

W tie-breaku goście już nie pokpili sprawy i pewnie wygrali. Mimo to powinni sobie pluć w brodę, że nie zainkasowali kompletu punktów.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:23, 22:25, 29:27, 10:15)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Quiroga, Kosok, Muzaj, Oliva, Sobala, Popiwczak (libero) – Strzeżek, Lushtaku,
Trefl: Sanders, Mika, Nowakowski, Schulz, Szalpuk, Grzyb, Olenderek (libero) – Gunter, Niemiec, Jakubiszak.