Spacerek Jastrzębskiego Węgla z meczu z AZS Częstochowa

Pewnie i bez większych problemów odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi bez straty seta pokonali AZS Częstochowa.

Jastrzębianie, którzy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, rozpoczęli je od prowadzenia 5:0. Trener Akademików Michał Bąkiewicz w pierwszych minutach wykorzystał obie przerwy na żądanie, ale nie przyniosły one poprawy gry jego zawodników. Dopiero przy stanie 22:12 goście zdołali uciułać kilka punktów, ale wynikało to tylko i wyłącznie z lekceważenia niżej notowanego przeciwnika przez graczy Jastrzębskiego Węgla.

W atakach zaczął mylić się Salvador Hidalgo Oliva. Częstochowianie zdołali uniknąć kompromitacji i zmniejszyli rozmiary prowadzenia gospodarzy do 24:18. W końcu pierwszą odsłonę udanym atakiem zakończył powracający do gry po kontuzji Maciej Muzaj.

Dwa kolejne sety były bardziej wyrównane, a mimo to zakończyły się wyższymi zwycięstwami jastrzębian. W drugiej partii w miarę wyrównana walka trwała do stanu 10:9, ale potem na bloku świetnie zaczął spisywać się Damian Boruch, a chwilę później na zagrywkę wszedł Muzaj i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 17:11.

Następnie po długiej akcji z licznymi błędami z obu stron dobrym atakiem popisał się Jason de Rocco, a dwudziesty punkt dla Pomarańczowych zagrywką zdobył Oliva. Końcówka partii należała do dobrze tego dnia dysponowanego de Rocco, który serwem typu flot zaskoczył gości i zakończył seta.

Początek trzeciej odsłony niespodziewanie należał do Akademików, którzy prowadzili już nawet 4:2. Potem jednak sytuacja wróciła do normy. Ostatnie piłki meczu były pokazem umiejętności Grzegorza Kosoka, który na siatce dosłownie ośmieszał rywali. Częstochowian dobił kolejnym asem Oliva (23:12), a cały mecz zakończył brylujący w szeregach gospodarzy Kosok. Mimo to MVP spotkania wybrany został najrówniej grający w całym spotkaniu Boruch.

Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:16, 25:16)
JW: Muzaj, Kampa, Kosok, Boruch, Oliva, de Rocco, Popiwczak (libero) - Bachmatiuk, Ernastowicz, Gdowski (libero).
AZS Cz-wa: Kowalski, Wawrzyńczyk, Moroz, Szalacha, Adamajtis, Buniak, Kowalski (libero) - Szlubowski, Buniak, Szymura, Buczek, Szalacha, Polański, Janus.