Porażka bielszczanek z Mistrzniami Polski

Z nr 3 MVP meczu - Kolumbijka Madelaynne Montano (foto: Orlen Liga) Z nr 3 MVP meczu - Kolumbijka Madelaynne Montano (foto: Orlen Liga)

Siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała przegrały z Mistrzyniami Polski, ale zwłaszcza w 2. i 3. secie, mocno postawiły się rywalkom.

Przed meczem z Mistrzem Polski Chemikiem Police wielu kibiców przywoływało spotkanie z poprzedniego sezonu, kiedy to niepokonany Chemik w Bielsku-Białej doznał jedynej porażki w sezonie ulegając bielskim siatkarkom 0:3. Liczono na to, że i w tym sezonie uda się sprawić psikusa mistrzyniom i dopisać do tabeli przynajmniej jeden punkcik. Mimo walki i ambitnej postawy, sztuka ta się nie udała, podopieczne Jakuba Głuszaka cieszyły się ze zwycięstwa za trzy punkty.

W pierwszym secie przewaga policzanek była wyraźna. Klasą dla siebie była kolumbijska atakująca Madelaynne Montano, na którą bielski zespół nie potrafił znaleźć recepty przez kilkadziesiąt minut. Pierwsza partia zakończyła się łatwą wygraną Chemika 25:18 i niewiele wskazywało na to, że bielski zespół może nawiązać z Mistrzem Polski wyrównaną walkę.

Tymczasem w drugim secie trwała wyrównana walka. Dopiero w końcówce Chemik odskoczył na cztery punkty (23:19). Bielszczanki nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry i zbliżyły się na 23:24. Niestety najważniejszej piłki setowej nie udało się obronić i siatkarki z Polic schodziły na 10-minutową przerwą wygrywając 2:0.

W trzecim secie siatkarki Tore Aleksandersena wreszcie zagrały koncertowo. Po kilku minutach i skutecznych akcjach Soni Mikyskovej, BKS prowadził 12:4. Chemik walczył i zdołał zbliżyć się na jeden punkt, ale na więcej bielszczanki już nie pozwoliły. Przy piłce setowej skuteczna okazała się Mikyskova, która zdobywając 25 punkt dała jeszcze nadzieje na pozytywny wynik całego meczu.

Czwarta partia okazała się jedna ostatnią. Bielszczanki prowadziły w niej wyrównaną walkę, ale jedynie do stanu 16:14. Później sześć punktów z rzędu zdobyły przyjezdne, wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do samego końca zwyciężając w secie 25:17 i cały mecz 3:1.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Chemik Police 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 17:25)
BKS B-B: Handley (5 pkt), Mikyskova (15), Trojan (4), Brzezińska (6), Moskwa (7), Mucha (20), Wojtowicz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Skrzypkowska (2), Gryka, Wańczyk
Chemik P.: Montano (21 pkt), Gajgał-Anioł (9), Bednarek-Kasza (12), Jagieło (12), Blagojević (12), Bełcik (4), Zenik (libero) oraz Wołosz.
MVP: Madelaynne Montano (Chemik)

źródło: BKS Profi Credit B-B.