[26. kolejka PlusLigi]: "Pomarańczowi" lepsi od "Miedziowych", wygrana MKS-u Będzin

W najciekawszym meczu 26. kolejki PlusLigi podopieczni Marka Lebedewa po tie-breaku pokonali w Lubinie Cuprum. Za trzy punkty wygrał MKS Będzin, natomiast gładkie porażki z liderami poniosły AZS Częstochowa  i BBTS B-B.

"Wydobywcze" derby były bardzo zacięte i trwały prawie 2,5 godziny. Po dwóch setach prowadzili "Miedziowi" z Lubina i wydawało się, że Jastrzębski Węgiel w bardzo ważnym dla górnej części tabeli spotkaniu - poniesie gładką porażkę. Wtedy swoistym trenerskim nosem popisał się szkoleniowiec gości - Mark Lebedew, który w miejsce wyjątkowo słabo spisującego się Macieja Muzaja, wprowadził "jokera" - Patryka Strzeżeka. Atakujący "Pomarańczowych", który został MVP meczu, wspólnie ze zdobywcą 26 punktów - Salvadorem Olivą, odwrócili losy spotkania i dali bardzo cenną wygraną w kontekście walki o medale PlusLigi.

Na tarczy wrócili inni nasi przedstawiciele i zarazem dwaj autsajderzy rozgrywek - siatkarze AZS Częstochowa oraz BBTS Bielsko-Biała. W wyjazdowych starciach odpowiednio z: Asseco Resovią i ZAKSĄ Kędzirzyn-Koźle nie mieli żadnych szans i gładko polegli bez wygranego seta.

Miłą niespodziankę sprawiła za to drużyna MKS-u Będzin, która na własnym parkiecie, nie bez kłopotów wygrała 3:1 z plasującym się dwie lokaty niżej - Effectorem Kielce. Będzinianie w drugim secie wręcz wbili w parkiet gości z Kielc, ale rozkojarzeni przegrali trzecią partię. W meczu rozegranym awansem, w styczniu katowicka "GieKSa" po tie-breaku pokonała Lotos Trefl Gdańsk.

Wyniki 26. kolejki PlusLigi:
Asseco Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:20, 25:15)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:9, 25:20)
Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 11:15)
PGE Skra Bełchatów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:14, 25:9)
Espadon Szczecin - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:27, 25:17, 16:25, 11:15)
MKS Będzin - Effector Kielce 3:1 (25:12, 25:13, 19:25, 25:20)
W meczu rozegranym awansem (17.01) GKS Katowice - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:22, 25:13, 20:25, 16:25, 15:13.

W tabeli z 68. punktami prowadzi ZAKSA, z przewagą 8. oczek nad Resovią i 10. nad duetem Skra i JW. Do końca fazy zasadniczej pozostało już tylko 6 kolejek.

źródło: inf. własna / PlusLiga.