Tyszanie wyruszli na podbój Europy

Tyszanie wyruszli na podbój Europy

Hokeiści GKS-u Tychy wyruszyli w podróż na Łotwę, gdzie w piątek (20 października) rozpocznie się faza ćwierćfinałowa Pucharu Kontynentalnego.

Do Rygi pojechał dwudziestu czterech zawodników – trzech bramkarzy, ośmiu obrońców oraz trzynastu napastników. Wśród nich nie znalazł się nowy nabytek tyszan, Kanadyjczyk Krys Kolanos.

- Jedziemy w prawie optymalnym składzie. W kadrze na turniej nie ma Krysa. Podjęliśmy taką decyzję wspólnie po rozmowach z prezesem, kierownikiem, samym zawodnikiem oraz jego agentem. Podczas przygotowań do przyjazdu do Polski Kolanos nabawił się problemów z nogą. Próbował na treningu, jednak po pierwszym ćwiczeniu zszedł z tafli. Chciałbym uciąć wszelkie spekulacje: zawodnik jest kontuzjowany i to jest powód, dla którego z nami nie pojedzie – tłumaczył absencję Kanadyjczyka, trener Andrei Gusow.

Pod znakiem zapytania stał także wyjazd Michaela Cichego, jednak dzisiejsze badania nie wykazały przeciwskazań do gry napastnika.

Tyszanie udali się do Rygi w następującym składzie:

Bramkarze: John Murray, Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski.

Obrońcy: Remigiusz Gazda, Michael Kolarz, Kamil Górny, Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Ilya Kaznadzei, Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz.

Napastnicy: Kamil Kalinowski, Jakub Witecki, Filip Komorski, Alex Szczechura, Michael Cichy, Patryk Kogut, Mateusz Gościński, Mateusz Bepierszcz, Bartłomiej Jeziorski, Michał Woźnica, Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko, Radosław Galant.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami