GKS znów lepszy w derbach Katowic - wyniki 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi

W kolejnych derbach Katowic w Polskiej Hokej Lidze KH GKS po raz kolejny pokonał Naprzód Janów. Było to najciekawsze wydarzenie 28. serii spotkań ekstraligi.

GieKSa pewnie wygrała dwa wcześniejsze derbowe starcia z Naprzodem. Za  zespołem z Satelity zdecydowanie przemawiało też lepsze miejsce w tabeli i znacznie okazalszy dorobek punktowy. Tym razem łatwo o wygraną jednak nie było. To gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Mateusz Adamus wyprowadził Naprzód na prowadzenie w chwili, gdy jego zespół grał w osłabieniu. Jeszcze w pierwszej tercji podobną sztuką popisał się  zespół gości. Do wyrównania doprowadził Marek Strzyżowski, gdy na ławce kar przebywał Dusan Devecka.

Gdy w drugiej tercji drugiego gola dla GieKSy zdobył Radosław Sawicki, wydawało się, że od tego momentu goście zaczną udowadniać swą wyższość. Na początku ostatniej części znów zrobił się jednak remis po trafieniu Dawida Musioła. Ostatnie minuty były bardzo zacięte i nerwowe, ale to zespół przyjezdnych wyszedł zwycięsko z tej walki. Gola, który przesądził o wygranej GKS-u zdobył Patryk Wronka.

Wyniki 28. kolejki:

Anteo Naprzód Janów - Tauron KH GKS Katowice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
1:0 - Adamus (04:53), 1:1 - Strzyżowski (08:12), 1:2 - Sawicki (28:07), 2:2 - Musioł (42:42), 2:3 - Wronka (50:29).

GKS Tychy – PGE Orlik Opole 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
1:0 - Bagiński (18:24), 1:1 - Kisielewski (39:26), 2:1 - Bagiński (43:41).

Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
0:1 - Michalski (5:58), 0:2 - Biezais (06:58), 0:3 - Gruszka (29:36), 0:4 - Michalski (30:08), 0:5 - Jaśkiewicz (34:27), 0:6 - Gruszka (57:47), 0:7 - Michalski (58:40).

Automatyka Gdańsk - Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
1:0 - Steber (03:45), 1:1 - Tabaczek (16:56), 1:2 - Haas (20:44), 2:2 - Bilczík (34:18), 2:3 - Tabaczek (42:42).

Źródło: gkskatowice.eu