Hokeiści GKS-u Tychy zrobili pierwszy krok w kierunku finału

Hokeiści GKS-u Tychy zrobili pierwszy krok w kierunku finału

W pierwszym meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi zespół GKS-u Tychy pewnie pokonał Podhale Nowy Targ 4:0.

Po ponad tygodniowej przerwie tyszanie powrócili do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Do wyłonienia półfinałowego rywala trójkolorowych potrzeba było aż siedmiu spotkań, co oznacza, że Podhale Nowy Targ miało niespełna dwa dni na odpoczynek. GKS znakomicie rozpoczął ten pojedynek, bowiem po niespełna trzech minutach Mateusz Bryk wpisał się na listę strzelców. Chwilę później mogło być już 2:0 bowiem Bartłomiej Jeziorski był w sytuacji sam na sam z Przemysławem Odrobnym, ale górą z tego starcia wyszedł nowotarski bramkarz.

Tyszanom nieco brakowało rytmu meczowego, ale każda kolejna minuta działała na ich korzyść. Ponownie w znakomitej okazji do podwyższenia wyniku stanął Jeziorski jednak i tym razem lepszy okazał się Odrobny. W drugiej odsłonie trójkolorowym wyraźnie brakowało szczęścia, o czym świadczyć może akcja Gleba Klimenki zakończona strzałem, który odbił się od słupka nowotarskiej bramki.

Jednobramkowa zaliczka z dwóch poprzednich tercji o niczym nie przesądzała, więc Szarotki od początku ostatniej odsłony starały się doprowadzić do wyrównania. Starania te na niewiele się zdały, bo to tyszanie punktowali. Sygnał do strzelania dał Filip Komorski, który najpierw wykorzystał liczebną przewagę, a parę minut później posłał krążek prosto pod poprzeczkę (sędzia sygnalizował karę dla Podhala, do boksu zjechał John Murray i w polu pojawił się szósty zawodnik). Kropkę nad „i” postawił Alex Szczechura, który strzałem z okolic bulika zmusił Odromnego do kapitulacji i zjechania do boksu, bowiem po tym trafieniu nastąpiła zmiana bramkarza w ekipie gości.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
1:0 - Bryk (02:38), 2:0 - Komorski (43:33), 3:0 - Komorski (47:46), 4:0 - Szczechura (52:58).
GKS: Murray - Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski, Witecki - Bryk, Górny; Klimenko, Mentsiuk, Bagiński - Kotlorz, Rzeszutko; Huovinen, Cichy, Szczechura - Kolarz, Jachym; Jeziorski, Komorski, Kogut.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami