Mistrz wygrał po karnych na Jastorze - wyniki 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 18. serii spotkań Polskiej Hokej Ligi zespół JKH GKS Jastrzębie przegrał z GKS-em Tychy po serii rzutów karnych.

W piątkowym starciu na Jastorze kibice jeszcze dobrze nie zajęli swoich miejsc, a gospodarze już prowadzili. W 51. sekundzie meczu wynik otworzył Kamil Wróbel dobijając krążek po wcześniejszym strzale Tomasza Kominka. Tyszanie zbyt długo nie czekali z odpowiedzią, bo w szóstej minucie po zaledwie pięciu sekundach gry w przewadze trafił Bartłomiej Pociecha i wynik był remisowy. Ku uciesze miejscowych fanów jastrzębianie jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie za sprawą Radosława Nalewajki, który idealnie wykorzystał podanie zza bramki od Artioma Dubinina.

Po przerwie jeszcze szybciej zaatakowali przyjezdni. Już piętnaście sekund po wznowieniu gry dość szczęśliwie trafił Pociecha. Defensor zespołu z Tychów kropnął spod niebieskiej, a krążek po drodze odbił się jeszcze od Dubinina i Ondrej Raszka bez szans na interwencję. Dobrze grający gospodarze nie załamywali rąk i znów zdołali odzyskać prowadzenie i to po raz kolejny, gdy JKH grał z przewagą jednego zawodnika. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Kulas i po 40. minutach gry bliżej zwycięstwa byli jastrzębianie.

W 44. minucie meczu tyszanie znów dogonili rywala. W zamieszaniu przed bramką Raszki zimną krew zachował Jarosław Rzeszutko i goście zwietrzyli szansę na zwycięstwo. Przed końcową syreną golkiper JKH miał jeszcze sporo pracy, ale spisywał bez zarzutu i sędziowie musieli zarządzić dogrywkę. Dodatkowe pięć minut rozstrzygnięcia nie przyniosło i to rzuty karne powinny wyłonić zwycięzcę. Wojnę nerwów lepiej przetrwał zespół gości. Jako jedyny sposób na bramkarza znalazł Filip Komorski, choć przy jego próbie sędziowie musieli posiłkować się nagraniem wideo.

Wyniki 18. kolejki:

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, 0:0) karne 0:1
1:0 – Wróbel (0:51), 1:1 – Pociecha (5:08), 2:1 – R. Nalewajka (18:34), 2:2 – Pociecha (20:15), 3:2 – Kulas (29:33), 3:3 – Rzeszutko (43:51).

Automatyka Gdańsk – Polonia Bytom 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:0) karne 1:2
1:0 – Smal (2:26), 1:1 – Wąsiński (4:08), 2:1 – Maly (28:33), 2:2 – Kukuszkin (41:43), 2:3 – Krzemień (45:02), 3:3 – Vitek (51:03).

Comarch Cracovia – Tauron KH GKS Katowice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 – Csamango (11:52), 1:1 – Wronka (37:52), 1:2 – Łopuski (56:28).

Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
0:1 – Themar (24:33), 1:1 – Pędraś (34:08), 2:1 – Luka ((42:50), 2:2 – Vehmanen (50:09), 2:3 – Daneczek (63:44).

Energa Toruń – PGE Orlik Opole 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
1:0 – Minge (31:10), 1:1 – Gorzycki (32:49), 2:1 – Korczoka (43:59), 2:2 – Przygodzki (50:34), 2:3 – Gołowin (51:45), 2:4 – Elakow (59:38).