GKS Tychy pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec - wyniki 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi

Nie było niespodzianek w 34. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Faworycie w komplecie odnieśli zwycięstwa nad niżej notowanymi drużynami. Najciekawiej było w Tychach, gdzie GKS pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:2.

Choć Zagłębie w ligowej tabeli zajmuje miejsce dopiero w drugiej połowie to nie jest w tym sezonie wygodnym rywalem dla tyszan. Trójkolorowi prowadzenie w spotkaniu objęli w 11 minucie, kiedy to Jakub Witecki w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali pewnie posłał krążek do siatki. Dwie minuty później mogło być już 2:0, bowiem sędzia podyktował rzut karny dla GKS za faul na Filipie Komorskim. Jednak Michał Czernik obronił rzut karny wykonywany przez Michaela Cichego.

Druga odsłona podobnie jak pierwsza toczyła się głównie pod dyktando gospodarzy, którzy już dwie minuty po wznowieniu gry zwiększyli swoją przewagę. W podbramkowym zamieszaniu Andrei Michnow wepchnął krążek do siatki z najbliższej odległości. Szczęście sprzyja lepszym i tak było również tym razem. Kiedy Jakub Witecki strzelił spod bandy w kierunku bramki Zagłębia guma szczęśliwie odbiła się Filipa Stoklasy i Czernik po raz kolejny musiał skapitulować. 24 sekundy później było już 4:0 po golu Michaela Cichego. Zagłębie nie składało jednak broni i odpowiedziało trafieniem Tomasa Kany.

Ostatnia tercja nie przyniosła większych emocji. Tyszanie nie ustrzegli się prostych błędów, przez co więcej do powiedzenia na lodowej tafli mieli goście. Przyniosło to oczekiwane przez Zagłębie skutki. Adam Jaskólski mocnym strzałem po lodzie pokonał Johna Murraya, ale było to zbyt mało, aby sosnowiczanie mogli myśleć o wyrównaniu.

Wyniki 34. kolejki:

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
1:0 - Witecki (9:57), 2:0 - Michnowa (21:49), 3:0 - Witecki (27:11), 4:0 - Cichy (27:35), 4:1 - Kana (30:18), 4:2 - Jaskólski (52:38).

JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
1:0 - Kominek (22:41), 1:1 - Rzekanowski (25:42), 2:1 - Fabusz (39:10), 3:1 - Wróbel (44:16), 4:1 - R. Nalewajka (57:20).

Comarch Cracovia - Polonia Bytom 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
1:0 - Kapica (11:55), 2:0 - Csamango (12:56), 3:0 - Vachovec (24:03), 4:0 - Bryniczka (25:30), 5:0 - Csamango (47:28), 6:0 - Bepierszcz (56:32).

TatrySki Podhale Nowy Targ - Automatyka Gdańsk 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
1:0 - Sammalmaa (58:30).

Źródło: gkstychy.info/hokej.net