Wydrukuj tę stronę

Katowice poza finałem, Tychy jeszcze walczą

• Napisał

Znamy jednego finalistę Polskiej Hokej Ligi. Została nim Comarch Cracovia, która pokonała po raz czwarty ekipę Tauronu KH GKS Katowice. O tym kto będzie jej finałowym rywalem rozstrzygnie siódmy mecz pomiędzy GKS-em Tychy i Podhalem Nowy Targ.

Szósty mecz półfinałowy zakończył rywalizację Cracovii z GKS-em Katowice. Spotkanie rozpoczęło się udanie dla zespołu z Katowic, bo w 8. minucie Niko Tuhkanen wypatrzył czającego się pod krakowską bramką Martina Czakajíka i znakomicie dograł mu krążek. Słowacki defensor uderzył bez przyjęcia i zaskoczył Miroslava Koprzivę. Niestety później do głosu doszli gospodarze. W drugiej tercji doprowadzili do wyrównania.

O tym kto zostanie zwycięzcą meczu zadecydować miała dogrywka. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 92. minucie. Zbiegło się to w czasie z wykluczeniem Patryka Noworyty, który z własnej tercji wystrzelił gumę poza taflę. Wydawało się, że będzie to świetna okazja dla ekipy trenera Toma Coolena. Tymczasem kontrę wyprowadził Paweł Zygmunt i po jego uderzeniu po lodzie Kevin Lindskoug nie zdążył skutecznie interweniować.

Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0)
0:1 - Czakajik (7:31), 1:1 - Vachovec (32:34), 2:1 - Zygmunt (91:54)

Mecz o życie, siedem tercji, rekord w długości trwania. To tylko kilka haseł opisujących szóste starcie półfinałowe pomiędzy Podhalem Nowy Targ a GKS Tychy. Tyszanie walczyli do utraty tchu i udało się! Podopieczni trenera Andrieja Gusova wygrali 2:1 i wyrównali stan rywalizacji (3:3). W sobotę mecz decydujący o awansie do finału Polskiej Hokej Ligi.

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
0:1 - Klimenko (22:15), 1:1 - Dziubiński (26:10), 1:2 - Szczechura (125:40)