Pierwszy mecz finałowy dla JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie znakomicie rozpoczął walkę w finale Polskiej Hokej Ligi. W piątkowy wieczór podopieczni trenera Roberta Kalabera pewnie i zasłużenie pokonali w pierwszym spotkaniu o złoto Comarch Cracovię 3:0.

Emocje w pierwszym meczu finałowym rozpoczęły się w drugiej tercji. W 30. minucie golkiper "Pasów" wreszcie skapitulował i stało się to za sprawą j szybkiego Martina Kasperlika. To właśnie Czech ruszył z rajdem po lewym skrzydle, zostawił za plecami obrońców i otworzył wynik meczu. Gospodarze poszli za ciosem i w 36. minucie podwyższyli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Roman Rac.
W ostatniej odsłonie jastrzębianie umiejętnie bronili korzystnego wyniku. Na finiszu zawodów trener Rudolf Rohaczek zdjął z lodu bramkarza Roberta Kowalówkę, co skrzętnie wykorzystał Maciej Urbanowicz ustalając wynik na okazałe 3:0.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 - Kasperlik (29:21), 2:0 - Rac (35:30), 3:0 - Urbanowicz (59:01)
JKH: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki - Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips - Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś - Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Stan rywalizacji: 1:0