Pół tuzina goli GKS-u Katowice w Sanoku, GKS Tychy wygrał w Sosnowcu - wyniki 2. kolejki Polskiej Hokej Ligi

W drugiej serii Polskiej Hokej Ligi drużyna GKS-u Katowice wysoko wygrała w Sanoku. GKS Tychy dopiero po karnych uporał się z Zagłębiem Sosnowiec.

Wyniki 2. kolejki:

Zawodnicy GKS Katowice jechali do Sanoka naładowani zwycięstwem w z Tauron Podhale Nowy Targ. Ciarko chciało natomiast pokazać, że w tym sezonie powalczą o coś więcej, niż dobre miejsce w dolnej części tabeli. Jak się później okazało, więcej werwy i chęci do gry mieli katowiczanie, którzy odnieśli pewne zwycięstwo 6:1.

Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
0:1 - Fraszko (0:37), 1:1 - Bukowski (8:13), 1:2 - Michalski (29:20), 1:3 - Hudson (34:21), 1:4 - Hudson (53:27), 1:5 - Krężołek (56:50), 1:6 - Fraszko (58:07).

Mecz w Sosnowcu zaczął się bardzo dynamicznie od dwóch bramek. GKS Tychy objął prowadzenie w 2. minucie po bramce Filipa Starzyńskiego, a pół minuty później wyrównał Jewgienij Nikiforov. W 10. minucie na prowadzenie tyszan wyprowadził Bartłomiej Jeziorski. Druga tercja była bardzo zacięta z lekkim wskazaniem na Zagłębie, które zresztą dzięki bramce Jarosława Rzeszutki wyrównało na 2:2. Trzecia tercja to już była wymiana ciosów w najlepszym wydaniu. Dienis Siergukin w 48. minucie trafił na 2:3 dla tyszan, wyrównał trzy minuty później Nikiforov, a w 56. minucie Rzeszutko dał prowadzenie Zagłębiu. W 59. przypomniał o sobie Christian Mroczkowski, pięknym strzałem wyrównując stan meczu. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a karne, choć były tak samo zacięte, jak sam mecz, dały ostatecznie zwycięstwo drużynie GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 4:5 (1:2, 1:0, 2:2, 0:0) karne 1:2
0:1 - Starzyński (1:41), 1:1 - Nikiforow (2:12), 1:2 - Jeziorski (9:51), 2:2 - Rzeszutko (38:45), 2:3 - Sierguszkin (47:22), 3:3 - Nikiforow (50:39), 4:3 - Rzeszutko (55:29), 4:4 - Mroczkowski (58:10).

Tauron Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
0:1 - Szkodienko (2:03), 1:1 - Słowakiewicz (8:33), 1:2 - Karczocha (19:30), 1:3 - Limma (31:47), 1:4 - Skólmowski (43:03), 2:4 - Bondaruk (49:14), 2:5 - Kogut (59:32).

Mecz JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim przełożony na 29 września.