JKH GKS Jastrzębie uzupełnił stawkę półfinalistów play-off Polskiej Hokej Ligi

Poznaliśmy ostatniego półfinalistę Polskiej Hokej Ligi. Został nim zespół JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni trenera Roberta Kalabera po twardym boju pokonali KH Energa Toruń.

Przed rozpoczęciem ćwierćfinałów w parze JKH GKS – KH Energa, najlepsza drużyna poprzedniego sezonu była zdecydowanym faworytem. Hokeiści z grodu Kopernika zaskoczyli ekspertów i wygrali aż trzy mecze z jastrzębianami. We wtorek (15 marca) na lodowisku Jastor doszło do siódmej, decydującej potyczki. Po pierwszej tercji w dobrych humorach byli goście, bo prowadzili 2:1. W drugiej odsłonie wyrównał po zaskakującym strzale z ostrego kąta Kamil Górny. W 48. minucie Mikhail Shabanov zdobył dla gości trzecią bramkę i Stalowe Pierniki prowadziły 3:2. Cztery minuty później Mateusz Bryk wyrównał, uderzając z dystansu. Po swoim trafieniu zaprezentował efektowną cieszynkę, imitując naciąganie łuku. 45 sekund później po widowiskowej akcji Vitalijs Pavlovs uderzeniem bekhendem zaskoczył bramkarza gości. Mecz zakończył się rezultatem 4:3 dla gospodarzy.

W półfinałach play-off mistrzowie Polski zmierzą się z Re-Plast Unią Oświęcim. Zgodnie z regulaminem, najwyżej rozstawiony zespół po sezonie zasadniczym zagra z drużyną najniżej rozstawioną. GKS Katowice (zwycięzca sezonu zasadniczego) zmierzy się z GKS Tychy (piąte miejsce), a Re-Plast Unią Oświęcim (drugie miejsce) rywalizować będzie z JKH (trzecie miejsce). Pierwsze mecze zostaną rozegrane 18 i 19 marca.