JKH GKS Jastrzębie nie obroni tytułu. Unia w finale

W szóstym meczu półfinałowym play-off Re-Plast Unia Oświęcim pewnie pokonała na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie. W serii drużyna Toma Coolena wygrała z obrońcami tytułu 4:2 i będzie walczyć o złote medale. Jastrzębianom pozostała rywalizacja o brąz.

Na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju goście dominowali od początku. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1, w kolejnych odsłonach sytuacja nie uległa zmianie. Oświęcimianie grali bardzo rozsądnie i zdobyli kolejne bramki. Miejscowi nie potrafili odrobić tych strat. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 i Unia awansowała do finału po 17 latach przerwy.

- Co było kluczem do zwycięstwa? Moja drużyna grała rozważnie i strzeliliśmy dwa gole w przewagach, co było bardzo cenne. Świetną robotę wykonał również nasz bramkarz Clarke Saunders – mówił uradowany trener Unii Tom Coolen.

Kto będzie rywalem Unii w finale? Poznamy go już w środę, bo na lodowisku Satelita w Katowicach odbędzie się siódmy mecz półfinałowy pomiędzy GieKSą a GKS Tychy.