JKH GKS Jastrzębie z brązowymi medalami

W spotkaniu decydującym o losach trzeciego miejsca w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi sezonu 2021/2022 zespół JKH GKS Jastrzębie pokonał GKS Tychy 3:1 i wywalczył brązowe medale.

Rywalizacja o trzecie miejsce toczyła się do dwóch zwycięstw. W poniedziałek (4 kwietnia) w Jastrzębiu-Zdroju lepsi byli tyszanie, którzy wygrali 5:4. W rewanżu w czwartek (7 kwietnia) na Stadionie Zimowym triumfowali podopieczni trenera Roberta Kalabera 5:2. W niedzielę w decydującym starciu JKH, który w poprzednim sezonie świętował mistrzostwo Polski, był lepszy. Pierwszy gol w tym meczu padł dopiero w 39. minucie, a jego autorem był Martin Kasperlik. W 46. min wynik podwyższył Egils Kalns. Na niecałe cztery minuty przed końcem spotkania trener tyszan wycofał bramkarza. Manewr ten nie przyniósł skutku, bo Frenks Razgals trafił do pustej bramki. Pod koniec spotkania honorowe trafienie dla GKS zaliczył Michael Cichy. JKH wygrał 3:1 i wywalczył brązowe medale. Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wręczył zawodnikom i sztabu szkoleniowemu puchar oraz medale.

Dla szkoleniowca jastrzębian Roberta Kalabera i kilku graczy, biorących udział w tym spotkaniu, to nie koniec sezonu. Kalaber, który jest również selekcjonerem kadry narodowej, przygotowuje reprezentację Polski do mistrzostw świata Dywizji IB, które odbędą się na Stadionie Zimowych w Tychach w dniach 26 kwietnia – 1 maja. W poniedziałek (11 kwietnia) rozpoczyna się zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju. W dniach 14 i 16 kwietnia biało-czerwoni rozegrają w miejscowości Graz dwa mecze kontrolne z silną Austrią. W Tychach w MŚ rywalami Polaków będą Estonia, Japonia, Ukraina i Serbia. Polska jest faworytem do awansu na zaplecze elity.