Wygrane Polonii i Tychów, porażki Jastrzębia i Katowic w I rundzie play-off PHL (video)

• Media

Po wtorkowych, pierwszych meczach w ćwierćfinałach play-off Polskiej Hokej Ligi, GKS Tychy, Cracovia, Podhale i Polonia Bytom prowadzą 1-0. Już w środę (22.02) drugie spotkania.

W pierwszych spotkaniach play-off PHL "planowane" wygrane odnieśli hokeiści GKS-u Tychy oraz Tempish Polonii Bytom. Dzielnie walczyli podopieczni trenera Roberta Kalabera ale nie dali rady Podhalu w Nowym Targu. W derbach "GKS-ów"  lepsi tyszanie, ale zespół trenera Jacka Płachty długo stawiał opór. Pierwsza tercja była bezbramkowa, a po drugiej "tylko" 2:1 prowadzili podopieczni Jirzego Szejby. Dopiero na 15. minut przed końcową syreną gol Witeckiego przesądził losy pierwszego starcia.

W Nowym Targu "postawiała" się również młodzież JKH GKS Jastrzębie. Gdy w 51. minucie Podhalanie prowadzili 3:1, to wydawało się, że losy potyczki są rozstrzygnięte. Tymczasem jastrzębianie wycofując bramkarza, na dwie minuty przed końcem strzelili kontaktową bramkę i próbowali doprowadzić do remisu ponownie wycofując swojego golkipera i grając w przewadze 6 na 4. Niestety na sekundę przed końcem meczu do pustej bramki gości ponownie trafił Witecki.

Cenne zwycięstwo odnieśli także hokeiści bytomskiej Polonii, którzy mimo, iż już w 5. minucie stracili bramkę - to pewnie wypunktowali swoich rywali z Opola. Jeszcze w I tercji odpowiedział Danieluk, a swoją wyższość i dojrzałość zespół Tomasza Demkowica udowodnił w drugiej odsłonie - strzelając trzy gole i wychodząc na prowadzenie 4:2. W ostatniej tercji bytomianie spokojnie kontrolowali spotkanie, wygrywając ostatecznie 6:3.

W ćwierćfinałach gra się do czterech wygranych. Kolejne mecze na tych samych lodowiskach już dzisiaj (środa 22.02)

1/4 fianłów (gra się do 4 zwycięstw) - 1. mecze.
GKS Tychy - GKS Katowice 4:1 (0:0, 2:1, 2:0).
(Rzeszutko (21:54), Zatko (38:22 przew.), Witecki 2 (44:50 i 59:59 do pustej bramki) - Ozols (39:27))
Stan rywalizacji: 1-0.

Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 5:2 (1:1, 3:0, 1:1).
(Dziubiński 2 (14:13 i 37:11 w osłab.), Sykora (21:34 przew.), Zib (23:46 w podw. przew.), Kapica (55:20) - Piotrowicz (8:18), Bezuska (49;14 w podw. przew.))

TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH Jastrzębie 4:2 (1:1, 1:0, 2:1).
(Bryniczka 2 (7:37 przew. i 59:08 do pustej bramki), Tomasik (34:38), Łabuz (51:37) - Ł. Nalewajka (18:59), Kominek (57:55))

Tempish Polonia Bytom - PGE Orlik Opole 6:3 (1:1, 3:1, 2:1).
(Danieluk (12:55), Biezais 2 (24:16), Salamon (27:14), Bordowski (33:52 przew.), Malinik (46:35 przew.), Kozłowski (56:50 przew.) - Sznotala (5;27), Kartoszkin (38:07 podw. przew.), Kulmala (52:05))

Media

Skrót I-szego meczu play-off TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie (Nowy Targ 24 TV)