[I runda play-off PHL]: Tychy już w półfinale, bijatyka w Jastrzębiu, Polonia przegrywa w Opolu

(foto: Magda Kowolik) (foto: Magda Kowolik)

Wicemistrzowie Polski - hokeiści GKS-u Tychy jako pierwsi awansowali do 1/2 finału MP. W Jastrzębiu sędziowie doprowadzili do bijatyki. Polonia niepotrzebnie skomplikowała sobie sytuację.

Pierwsza tercja w katowickiej "Satelicie" zakończyła się bezbramkowo, ale w drugiej podopieczni Jirzego Szejby zapewnili sobie spokojny awans do półfinałów. W końcowej tercji bramka Jarosława Rzeszutko ustaliła tylko końcowy wynik spotkania. "Tyscy" jako pierwsi awansowali do półfinałów, gdzie czekają już na zwycięzcę pary: PGE Orlik Opole vs Tempish Polonia Bytom.

Dopiero po dogrywce zakończył się pojedynek JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ. Po 60. minutach był remis 2:2, mimo, że po I tercji goście prowadzili 2:0, to młoda i ambitna drużyna Roberta Kalabera zdołała doprowadzić do dogrywki. Szarotki już w 1. minucie dodatkowego czasu gry zapewniły sobie wygraną przy przewadze 5 na 4, choć nie bez sędziowskich kontrowersji. W dodatku w Jastrzębiu, w przerwie pomiędzy drugą i trzecią tercją meczu doszło do dużej bijatyki z udziałem wszystkich hokeistów obu zespołów nad czym w ogóle nie panowali sędziowie.

W Bytomiu dwa spotkania wygrała Tempish Polonia, ale po przenosinach do Opola tym razem wysoko wygrał PGE Orlik 5:2. Po pierwszej, bezbramkowej części, w kolejnych dwóch przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Było to dopiero trzecie starcie obu drużyn i jeśli dalej każda drużyna będzie wykorzystywała atut własnego lodu - to zapowiada nam się 7-rundowy pojedynek.

W małopolskich derbach Unii Oświęcim nie sprawiła kolejnej niespodzianki i przegrała na własnym lodowisku z Comarch Cracovią po dogrywce. Sytuacja zmieniała się w meczu jak w kalejdoskopie. Po I tercji wygrywali mistrzowie Polski, po dwóch na prowadzenie wyszli gospodarze, ale "Pasy" na dwie minuty przed końcową syreną doprowadziły do dogrywki, która trwała tylko dwie minuty, a zakończył ją celny strzał Macieja Urbanowicza. Unici przegrali drugi mecz z rzędu, a po raz trzeci spotkanie tych drużyn rozstrzygało się w dogrywce lub karnych.

Remisowo jest w walce o utrzymanie się w Polskiej Hokej Lidze, gdyż drugie spotkanie fazy play-out wygrali hokeiści Nesty Mires Toruń i w pojedynku z MH Automatyką Gdańsk stan rywalizacji brzmi: 1:1.