Dalibor Pleva wzmocnił GKS Katowice

Dalibor Pleva wzmocnił GKS Katowice

Dalibor Pleva dołączył do drużyny GKS-u Katowice. Doświadczony pomocnik ostatnio występował w Tremalice Bruk-Bet Nieciecza.

Słowacki obrońca związał się z GieKSą umową, która będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu. 33-latek jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Piłkarską karierę rozpoczynał w FK Ozeta Dukla Trencin, a następnie reprezentował barwy MFK Dubnica i Dukla Bańska Bystrzyca.  Od sezonu 2011/2012 był zawodnikiem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W słowackiej Ekstraklasie rozegrał 178 spotkań, a także ma na swym koncie 105 meczów w 1 lidze i 48 w Ekstraklasie. W przeszłości brał udział w rozgrywkach Pucharu Intertoto i kwalifikacjach do Ligi Europy.

Szkoleniowiec GKS-u Piotr Mandrysz uważa, że nowy zawodnik z pewnością będzie wsparciem drużyny. 

– Po odejściu Łukasza Pielorza brakowało nam uniwersalnego zawodnika, który może zagrać na kilku pozycjach. Ściągniecie Dalibora Plevy ma zapełnić tę lukę. Dalibor może grać na bokach obrony, jak również na pozycji defensywnego pomocnika i na stoperze. Jest ogranym, doświadczonym graczem, który zna smak polskiej ligi. Liczę, że wniesie więcej spokoju i pomoże uporządkować grę – mówi trener Mandrysz.

Źródło: gkskatowice.eu

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami