Wydrukuj tę stronę

GKS rozbity w Sosnowcu. Prezes rezygnuje

• Napisał

W zaległym meczu Nice I ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało GKS Katowice 3:0. To czwarta porażka katowiczan w tym sezonie. Po spotkaniu rezygnację ze stanowiska prezesa klubu złożył Wojciech Cygan.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Już w drugiej minucie mogli oni prowadzić po strzale Patryka Mularczyka, ale piłka trafiła w Mateusza Abramowicza. Następnie byli blisko zdobycie gola po minimalnie niecelnej dobitce Szymona Lewickiego. Szybko odpowiedział w 10. minucie Oktawian Skrzecz, jednak chybił nieznacznie nad bramką.

Katowiczanie mogli zdobyć bramkę także w 17. minucie, kiedy Bartłomiej Kalinkowski odebrał piłkę obrońcy i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przymierzył w golkipera gospodarzy. Dziesięć minut później znów GieKSa powinna prowadzić. Andeja Prokić też urwał się obrońcom i wpadł w pole karne, lecz jego próba z ostrego kąta pofrunęła nad poprzeczką.

W 32. minucie do głosu znów doszło Zagłębie. Wojciech Łuczak wykorzystał błąd obrony GKS-u i uderzył prostym podbiciem na bramkę GieKSy z kilkunastu metrów, ale futbolówka ugrzęzła w bocznej siatce. W końcówce jeszcze raz postraszył ekipę z Bukowej Łuczak, który już widział piłkę w bramce po swoim uderzeniu, jednak dobrą interwencją popisał się Tomasz Midzierski, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron Zagłębie zaprezentowało skuteczniejszy futbol. Strzeliło trzy bramki za sprawą Rafała Makowskiego (w 56. min. trafił głową), Vamary Sanogo (w 83. min. wykorzystał rzut karny) i Sebastiana Milewskiego (wykończył w doliczonym czasie z bliska wrzutkę z prawej strony Sanogo), a katowiczanom brakowało dokładności i skuteczności w akcjach ofensywnych.

Po meczu prezes GKS-u Wojciech Cygan ogłosił, że rezygnuje z zajmowanego stanowiska. Jego rezygnację musi jeszcze przyjąć rada nadzorcza klubu.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice  3:0 (0:0)
1:0 - Makowski, 56 min.
2:0 - Sanogo 83 min. (Karny)
3:0 - Milewski, 88 min.
Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Makowski, Mularczyk (80. Milewski), Cichocki, Lewicki (65. Sanogo), Udovicić, Wrzesiński, Łuczak (88 Pikul).
GKS: Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Pleva - Zejdler, Kalinkowski - Skrzecz, Prokić (87. Ćerimagić), Błąd (60. Goncerz) - Kędziora (73. Plizga).