Tyszanie najlepsi, kolejne wpadki Zagłębia i katowickiej GieKSy, przyjemna niespodzianka Rakowa - wyniki 9. kolejki Nice I ligi

9. serię gier na plus mogą zaliczyć tylko piłkarze GKS-u TychyPodbeskidzia B-B oraz niespodziewanie Rakowa Częstochowa. Po raz kolejny w tym sezonie zawiodły swoich fanów zespoły GKS-u Katowice oraz Zagłębia Sosnowiec.

Górale z Bielska-Białej pokonali 2:0 swojego rywala ze środka tabeli. Podbeskidzie ustawiło sobie spotkanie już w 6. minucie, po bramce Miłosza Kozaka. W II części kropkę nad "i" postawił w 65. minucie Kamil Wiktorski. Dzięki wygranej bielszczanie przeskoczyli w tabeli Pogoń Siedlce. Warto dodać, że w ciągu 3 dni podopieczni Jana Kociana zainkasowali 6 punktów , przy bilansie bramkowym 5:0!

Dużą niespodziankę sprawili swoim fanom piłkarze Rakowa, którzy dość niespodziewanie w Głogowie pokonali czołowy zespół Nice I ligi - Chrobrego. Zespół Marka Papszuna na początku spotkania całkowicie zaskoczył gospodarzy i po niecałym kwadransie prowadził różnicą dwóch trafień - gole Andrzeja Niewulisa i Adama Czerkasa.

Co prawda po pół godzinie gry Chrobry z karnego zmniejszył rozmiary przegranej, ale chwilę później częstochowianie ponownie prowadzili dwoma golami - po trafieniu Huberta Tomalskiego. Emocjonująco było w II połowie, kiedy to dla gospodarzy ponownie trafił Mateusz Machaj. Na szczęście Raków "dowiózł" zwycięstwo do końca. Dzięki  cennej wygranej - Raków ucieczkę ze strefy spadkowej ma już na wyciągnięcie ręki

Niestety o wiele gorzej w 9. kolejce I ligi spisały się zawodzące od początku sezonu drużyny: GKS Katowice oraz Zagłębia Sosnowiec. Wydawało się, że drużyna Dariusza Dudka złapała odpowiedni rytm po środowej wygranej w derbach z katowicką "GieKSą" - tymczasem na Stadionie Ludowym gospodarze polegli z kretesem z Chojniczanką Chojnice!

Goście z Pomorza objęli prowadzenie już w jednej z pierwszych akcji, ale Zagłębiacy odpowiedzieli dwie minuty później, po golu Tomasza Nowaka. Niestety po godzinie gry drugiej połowy, marzenia o punktach w ciągu zaledwie czterech minut rozwiał im dwukrotnie Adam Ryczkowski.

Porażką swoją wyprawę do Mielca na mecz z miejscową Stalą, zakończył także zespół Piotra Mandrysza. GieKSa fatalnie spisała się w premierowej odsłonie, którą przegrała aż 3:0! Trójkolorowi z Bukowej zagrali lepiej po przerwie. Najpierw w 50. minucie bramkę zdobył Łukasz Zejdler, a cztery minuty przed końcem drugiego gola dla GKS-u strzelił - Armin Cerimagić. Niestety na doprowadzenie co najmniej do remisu zabrakło już gościom czasu i kolejna porażka stała się faktem. Po trzeiej z rzędu przegranej (w sumie 7 straconych bramek) - katowiczanie osunęli się już do strefy spadkowej!

Jak dotąd najlepszy ze śląskich ligowców jest zespół - GKS-u Tychy, który po wygranej z Olimpią Grudziądz plasuje się na 7. pozycji z 14 punktami na koncie i niewielką stratą do prowadzącej dwójki liderów. Na prowadzenie podopiecznych Jurija Szatałowa wyprowadził młodzieżowiec - Dawid Błanik w 37. minucie gry, dla którego był to już trzeci gol w sezonie.

Po przerwie goście z Grudziądza najpierw zmarnowali rzut karny, gdy w 74. minucie strzał z wapna Damiana Michalika obronił Marek Igaz, ale 4 minuty później niespodziewanie wyrównał Eusebio Bancessi. Na szczęście w 81. minucie sprawy w swoje ręce wziął doświadczony Piotr Ćwielong, który zapewnił gospodarzom wygraną i 3 punkty.

Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 2:3 (1:3)
(Mateusz Machaj 30 (k), 51 - Andrzej Niewulis 2, Adam Czerkas 12, Hubert Tomalski 37)
Raków: Kos - Mondek (73. Mesjasz), Niewulis, Petrasek, Góra, Tomalski - Malinowski, Łabojko, Figiel (87. Duriska), Wójcik - Czerkas (78. Piceluk).
Żółte kartki: Michalski, Ilków-Gołąb oraz Niewulis, Petrasek, Tomalski, Mesjasz, Łabojko.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)
(Miłosz Kozak 6, Kamil Wiktorski 65)
Podbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Wiktorski, Malec, Moskwik - Kozak (90. Sobczak), Hanzel, Rakowski, Ilijew (72. Sabala), Sierpina - Tomczyk (83. Kostorz).
Żółte kartki: Jaroch oraz Wichtowski, Bajdur.

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 1:3 (1:1)
(Tomasz Nowak 9 - Jacek Podgórski 7, Adam Ryczkowski 61, 64)
Zagłębie S.: Kudła - Nawotka, Jędrych, Cichocki, Udovićić - Łuczak (66. Milewski), Makowski, T. Nowak, Mularczyk, Wrzesiński (67. Pikul) - Sanogo.
Żółte kartki: Sanogo, Cichocki oraz Podgórski, Kieruzel, Zawistowski, Lisowski, Grzelak, Mikołajczak.