Podsumowanie 25. kolejki Nice 1 Ligi

20 bramek zobaczyli kibice w 25. kolejce Nice 1 Ligi. Miedź obroniła pozycję lidera, a tempa nie zamierza zwalniać GKS Katowice. Wciąż niepokonana na wiosnę pozostaje defensywa Podbeskidzia B-B. Pierwsze zwycięstwo w 2018 roku odniósł Raków Częstochowa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała na wiosnę, jako jedyny zespół nie straciło jeszcze bramki. W piątek na własnym stadionie "Górale" zremisowali z Górnikiem Łęczna 0:0, choć praktycznie całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika. - Uważam, że na dobrą grę w defensywie powinniśmy odpowiedzieć podobną grą w ataku i strzelonymi bramkami, ale na ten moment nie jest to dobrze zbilansowane - powiedział po meczu szkoleniowiec ekipy z Bielska Białej.

Kto zatrzyma GieKSę z Bukowej? W sobotę ekipa z Katowic wygrała piąty mecz z rzędu i wskoczyła na pozycję wicelidera. Tym razem podopieczni Jacka Paszulewicza pokonali rewelacyjnie radzące sobie w tym sezonie Wigry Suwałki. Co ciekawe była to pierwsza porażka Wigier na własnym stadionie od 1 października.

Trzy zwycięstwa z rzędu GKS Tychy, to najlepsza seria od października 2013 roku. W sobotę przerwała ją Chojniczanka, która z Tychów wywiozła jeden punkt. Ekipa z Chojnic punktuje tym samym na wyjazdach od 217 dni! Oba zespoły pozostają wiosną niepokonane, ale remis kosztował ekipę Krzysztofa Brede pozycję wicelidera.

Długo czekali kibice z Częstochowy na pierwsze zwycięstwo swojej drużyny. Raków czekał na wygraną od 26 listopada, a na bramkę 187 minut. Zwycięstwo przyszło na trudnym terenie w Mielcu. Stal nie przegrała bowiem sześciu kolejnych spotkań, a ponadto wiosną tylko raz bramkarz mieleckiej drużyny wyciągał piłkę z szatni. W sobotę zmuszony był do tego trzykrotnie. Raków wygrał już siódmy wyjazdowy mecz, tyle samo zwycięstw ma tylko liderująca Miedź.

Nowy trener, nowe nadzieje. Ruch nie wygrał od dwóch spotkań w lidze i nie strzelił bramki od 228 minut. Po sobotnim spotkaniu ta passa wydłużyła się o kolejne 90, bo "Niebiescy" zremisowali z Olimpią Grudziądz 0:0. Biało-Zieloni pozostali na miejscu barażowym, ale odrobili jeden punkt do następnej w tabeli Drutex-Bytovii.

Zarówno Zagłębie Sosnowiec, jak i Odra Opole liczyły na lepszy start na wiosnę. Podopieczni Dariusza Dudka wygrali w 2018 roku raz. Z kolei Odra wiosną z pięciu spotkań dwa zremisowała i trzy przegrała. Po ostatnim gwizdku sędziego to gracze Zagłębia z boiska schodzili w lepszych humorach. Gospodarze wygrali 1:0 i udanie zrewanżowali się beniaminkowi za porażkę z jesieni.

Po remisie w derbach, tym razem Miedź pewnie zgarnęła trzy punkty i obroniła pozycję lidera. Piłkarze z Legnicy są wiosną niepokonani. Był to już piąty mecz bez porażki. Na uwagę zasługuje duet Piątkowski-Piasecki, który zdobył już 8 bramek! "Czarne Wilki" z Bytowa kontynuują serię pięciu spotkań bez wygranej.

W Ostródzie Stomil Olsztyn spotkał się z Pogonią Siedlce. Było to spotkanie o sześć punktów, bowiem oba zespoły nie wygrały w 2018 roku. Po meczu ze zwycięstwa cieszyli się goście, którzy potwierdzili, że lepiej niż w domu, radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych.

Znowu dał o sobie znać Mateusz Machaj. Dwa gole pomocnika Chrobrego przyczyniły się do zwycięstwa nad Puszczą Niepołomice. Machaj został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców na zapleczu ekstraklasy z 13 bramkami na koncie. Chrobry pozostaje w czołówce. Puszcza nie wygrała natomiast już od ośmiu spotkań.

źródło: 1liga.org