W śląskich derbach Jastrzębie podało tlen Katowicom - wyniki 24. kolejki Fortuna 1. ligi [aktualizacja]

W derbowym pojedynku GKS-ów, lepszy ten z Katowic, który zrewanżował się tym samym gospodarzom za jesienną porażkę na Bukowej. Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Dudka wciąż żywią nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej. Wygrane odniosły także zespoły GKS-u TychyPodbeskidzia B-B i Rakowa Częstochowa

W Jastrzębiu-Zdroju, w obecności ponad 3,5 tysiąca fanów obu drużyn z derbów zwycięsko wyszedł GKS Katowice. Goście w I połowie objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Adriana Błąda. Wcześniej piłkę ręką w polu karnym gospodarzy zagrał Adam Wolniewicz.

Po przerwie w identycznej sytuacji wyrównali piłkarze GKS Jastrzębie. Tym razem skutecznie z wapna przymierzył najskuteczniejszy w ich szeregach - Kamil Szymura. Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia, gdyż po fatalnym błędzie we własnym polu karnym po raz drugi ukarał ich... Bład. Tym razem kapitan "GieKSy"uderzył przytomnie z woleja, z ostrego kąta.

Bezproblemowe zwycięstwo odniósło także Podbeskidzie B-B. "Górale" pokonali 3:1 słabnącą z meczu na mecz Bytovię Bytów, po dwóch golach obrońcy Bartosza Jarocha oraz bramce z karnego Hiszpana Chopiego. W piątek GKS Tychy podzielił się punktami z pretendentem do awansu - Stalą Mielec. Wyrównując stan spotkania tuż po przerwie, dzięki skutecznej główce Łukasza Sołowieja z rzutu rożnego.

Na zakończenie kolejki lider -Raków Częstochowa skromnie pokonał u siebie Termalikę Nieciecza 1:0, po golu z 18. minuty Patrika Eze. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale 10. minut później Peter Szwarc nie wykorzystał rzutu karnego.

Wyniki 24. kolejki Fortuna I ligi:

GKS Tychy - Stal Mielec 1:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Nowak 25'
1:1 - Łukasz Sołowiej 51'
GKS T.: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Łukasz Sołowiej, Keon Daniel - Jakub Piątek, Sebastian Steblecki - Hubert Adamczyk (63' Edgar Bernhardt), Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde - Mateusz Piątkowski.
Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Grzybek, Daniel - Getinger, Mendi, Tomasiewicz, Urbańczyk. Widzów: 2978.

GKS 1962 Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:1)
0:1 - Adrian Błąd (k.) 28'
1:1 - Kamil Szymura 58'
1:2 - Adrian Błąd 64'
GKS 1962: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Maciej Spychała (79' Patryk Skórecki), Bartosz Jaroszek (46' Kamil Adamek), Kamil Jadach, Damian Tront, Farid Ali (69' Dominik Szczęch), Jakub Wróbel.
GKS K.: Mariusz Pawełek - Kacper Tabiś, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Mateusz Mączyński - Adrian Błąd, Bartłomiej Poczobut, Jakub Habusta (87' Wojciech Lisowski), David Anon (69' Adrian Łyszczarz), Tymoteusz Puchacz (58' Daniel Rumin) - Arkadiusz Woźniak.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Wróbel, Kulawiak - Poczobut, Puchacz, Łyszczarz, Jędrych, Błąd, Mączyński. Widzów: 3644.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów 3:1 (2:1)
1:0 - Bartosz Jaroch 11'
2:0 - Chopi (k) 35'
2:1 - Sławomir Duda 45'
3:1 - Bartosz Jaroch 74'
Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Paweł Oleksy - Przemysław Płacheta (69' Kacper Kostorz), Adrian Rakowski (81' Adrian Gomez), Guga Palawandiszwili, Chopi (88' Damian Hilbrycht), Łukasz Sierpina - Valerijs Sabala.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Palawandiszwili, Sierpina, Chopi - Duda, Burkhardt, Bąk, Kwietniewski.

Raków Częstochowa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
1:0 - Patrick Friday Eze 18
Raków: Michał Gliwa - Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Kasperkiewicz - Karol Mondek (88' Łukasz Góra), Miłosz Szczepański, Petr Schwarz, Igor Sapała, Marcin Listkowski (73' Piotr Malinowski), Patryk Kun - Patrick Friday Eze (77' Sebastian Musiolik).
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki: Szczepański, Niewulis - Skóraś, Miković, Putiwcew. Widzów: 3321.

ŁKS Łódź - Warta Poznań 3:0 (2:0)
1:0 - Rafał Kujawa 31'
2:0 - Lukas Bielak 41'
3:0 - Łukasz Sekulski 79'

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)
1:0 - Grzegorz Lech 30'
2:0 - Szymon Sobczak 42'
2:1 - Bartosz Bida 82'

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)