Raków w normie, katowicka "GieKSa" w formie. "Górale" nie sprostali wiceliderowi - wyniki 26. kolejki Fortuna 1. ligi [aktualizacja]

Bardzo udana była 26. seria gier w Fortuna 1. Lidze dla zespołów z naszego regionu. Bez punktów z Łodzi wróciło tylko Podbeskidzie B-B. GKS Katowice po derbowej wygranej jest w gazie i "szokująco" wysoko wygrał w Opolu. W ostatniej chwili ze "stryczka" na Warmii urwał się jastrzębski beniaminek.

W piątek bielscy "Górale" nie mieli nic do powiedzenia w starciu z wiceliderem ŁKS-em Łódź - przegrywając 0:3. Niesamowitego wyczynu w Opolu dokonali podopieczni Dariusza Dudka, którzy nabrali wiatru w żagle po derbowej wygranej w Jastrzębiu-Zdroju. Z Odrą nawet grając w osłabieniu potrafili strzelić gola, gromiąc ją aż 4:0!

Swoim rytmem do Ekstraklasy kroczy lider - Raków Częstochowa. Tym razem pod Jasną Górą litościwie potraktował beniaminka Garbarnię Kraków, aplikując "Brązowym" tylko jednego gola. Także jedna bramka wystarczyła tyskiemu GKS-owi do zwycięstwa nad dołującą na wiosnę Bytovią Bytów. Dopiero w 7. minucie doliczonego czasu gry, przeważający przez całą II połowę  GKS 1962 Jastrzębie wyrównał stan spotkania ze Stomilem w Olsztynie.

Wyniki 26. kolejki Fortuna I ligi:

ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
1:0 - Patryk Bryła 19'
2:0 - Bartłomiej Kalinkowski 42'
3:0 - Rafał Kujawa 59'
Podbeskidzie B-B: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Paweł Oleksy, Adrian Rakowski (58' Przemysław Mystkowski), Luka Gugeszaszwili, Przemysław Płacheta, Roberto Gandara, Łukasz Sierpina (65' Kacper Kostorz), Valerijs Sabala (70' Marko Roginić).
Żółte kartki: Jan Sobociński - Bartosz Jaroch, Dominik Jończy, Roberto Gandara, Luka Gugeszaszwili.

Odra Opole - GKS Katowice 0:4 (0:3)
0:1 - David Anon 27'
0:2 - Paweł Baranowski 28' (sam.)
0:3 - Tymoteusz Puchacz 33'
0:4 - Adrian Błąd 78'
GKS K.: Mariusz Pawełek - Wojciech Lisowski, Arkadiusz Jędrych,  Radek Dejmek (14' Jakub Wawrzyniak), Mateusz Mączyński - Adrian Błąd, Bartłomiej Poczobut, Jakub Habusta, David Anon (41' Callum Rzonca), Tymoteusz Puchacz - Arkadiusz Woźniak (72' Bartosz Śpiączka).
Żółte kartki:
Brusiło - Habusta, Wawrzyniak. Czerwona kartka: Jakub Habusta (35. minuta, Katowice, za drugą żółtą).

Raków Częstochowa - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
1:0 - Andrzej Niewulis 33'
Raków: Michał Gliwa -  Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Kasperkiewicz - Piotr Malinowski (88' Patrick Friday Eze), Miłosz Szczepański (67' Daniel Bartl), Rafał Figiel (76'  Petr Schwarz), Marcin Listkowski, Igor Sapała, Patryk Kun - Sebastian Musiolik.
Żółte kartki: Figiel - Garzeł, Lech, Serafin.

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:0)
1:0 - Szymon Sobczak 36'
1:1 - Adam Wolniewicz 90+7'
GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (81' Krzysztof Gancarczyk), Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Maciej Spychała, Damian Tront, Farid Ali (60' Dominik Szczęch), Kamil Jadach, Patryk Skórecki (69' Adam Żak), Jakub Wróbel.
Żółte kartki: Bucholc, Mosakowski, Kraczunow - Wolniewicz, Spychała.