Wydrukuj tę stronę

• Napisał

Aż trzy nasze drużyny w 9. serii gier minimalnie wygrały swoje mecze. Przegrało tylko Zagłębie w Radomiu z nowym, sensacyjnym liderem Fortuna 1. ligi!

Podbeskidzie B-B przełamało wyjazdowy kompleks i w końcu przywiozło w tym sezonie komplet punktów z terenu rywala. "Górale" po bramce doświadczonego Tomasza Nowaka minimalnie pokonali w Niepołomicach nieradzącą sobie na własnym stadionie Puszczę.

Również w najskromniejszym wymiarze wygrał GKS 1962 Jastrzębie. Gospodarze długo męczyli się z będącym w strefie spadkowej Chrobrym Głogów. Złoty gol w końcówce był autorstwa niezawodnego i w tym meczu rezerwowego - Kamila Adamka. Gwoli prawdy bohaterem jastrzębian został golkiper Grzegorz Drazik, który wielokrotnie ratował skórę swoim kolegom.

Dość nieoczekiwanie sporo emocji w końcówce spotkania przeżyli także kibice przy Edukacji. GKS Tychy prowadził po I połowie. W drugiej odsłonie piłkarze Wigier Suwałki w 78. minucie doprowadzili z karnego do remisu. Szczęście uśmiechnęło się do "Piwoszy" w 2. minucie doliczonego czasu gry, kiedy to komplet punktów tyszanom zapewnił Dario Kristo.

W 9. kolejce porażkę poniosło tylko Zagłębie Sosnowiec. Spadkowicz z ekstraklasy słabo na razie radzi sobie w Fortuna 1. lidze. Tym razem podopieczni Radosława Mroczkowskiego polegli w Radomiu. Miejscowy Radomiak wygrał 2:1 i dzięki tej wygranej został nieoczekiwanym liderem tabeli! Było to możliwe także dlatego, iż faworyzowana Stal Mielec została pokonana w Olsztynie przez Stomil

Wyniki 9. kolejki Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Nowak 19'

GKS 1962 Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Adamek 82'

GKS Tychy - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
1:0 - Kacper Piątek 15'
1:1 - Bartosz Szeliga 78'(k)
2:1 - Dario Kristo 90+2'

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)

3:0 - Mateusz Kuzimski 63'

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)
0:1 - Dominik Kun 5'
1:1 - Szymon Skrzypczak 19'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 1:1 (0:0)
1:0 - Matej Jelić 47'
1:1 - Mateusz Kupczak 87'(k)

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:2)

5 goli - Mateusz Marzec (GKS Bełchatów),
4 gole - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Grzegorz Lech (Stomil Olsztyn).

1.  Radomiak Radom 9 17 5 2 2 11-10
2.  Stomil Olsztyn 9 16 5 1 3 10-10
3.  Stal Mielec 8 16 5 1 2 10-8
4.  Warta Poznań 8 14 4 2 2 11-8
5.  GKS 1962 Jastrzębie  9 14 3 5 1 11-8
6.  Miedź Legnica 8 14 4 2 2 11-7
7.  Podbeskidzie Bielsko-B. 8 14 4 2 2 12-8
8.  GKS Tychy 8 13 4 1 3 16-10