W 17. serii gier, zamykającej rundę jesienną pewne wygrane zapewniło sobie Zagłębie w Sosnowcu oraz GKS Tychy w Bełchatowie. Do 80. minuty 2:0 wygrywał także GKS 1962 w Jastrzębiu z Miedzią Legnica, ale na koniec podniósł z murawy zaledwie jeden punkt. Z punktem z Głogowa wraca także Podbeskidzie B-B.

Podopieczni Dariusza Dudka już do przerwy, w zaledwie niecały kwadrans rozprawili się na Ludowym z Wigrami Suwałki i dzięki skutecznemu finiszowi w końcówce rundy jesiennej -  powoli zbliżają się do strefy oznaczającej baraże o awans do ekstraklasy, a przed nami jeszcze 4 kolejki zagrane w listopadzie awansem.

Również tyski GKS odniósł przekonywujące zwycięstwo na trudnym terenie swojego imiennika z Bełchatowa i jest już tuż za plecami barażowiczów. Do przerwy zespół Ryszarda Tarasiewicza prowadził tylko 2:1, a efektowną wygraną zapewnił sobie w samej końcówce meczu w Bełchatowie.

O dużym pechu i niezadowoleniu mogą mówić w Jastrzębiu-Zdroju. Niepokonany w domowych pieleszach GKS 1962 podejmował na Harcerskiej kandydata do awansu - Miedź Legnicę. Jeszcze w 79. minucie gospodarze prowadzili 2:0 i mieli na koncie słupek, poprzeczkę i niewykorzystana okazję sam na sam. Niestety w niecałe 10 końcowych minut, dali sobie wydrzeć zwycięstwo i trzy punkty, ale i tak zajmują w tabeli miejsce dające baraże.

Wyniki 17. kolejki Fortuna I ligi:

GKS 1962 Jastrzębie - Miedź Legnica 2:2 (1:0)

1:4 - Łukasz Grzeszczyk 90+2' (k)

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

1:3 - Gracjan Jaroch 90'

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)
0:1 - Piotr Stawarczyk 37'
1:1 - Mateusz Cichocki 79'

Chojniczanka Chojnice - Stal Mielec 0:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Mak 40'
0:2 - Mateusz Mak 85'

Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Czyżycki 52'
2:0 - Krzysztof Janus (k.) 77'

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 3:1 (2:0)

8 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała),
7 goli - Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Wróbel (GKS 1962 Jastrzębie).

1.  Warta Poznań 17 34 10 4 3 28-15
2.  Podbeskidzie Bielsko-B. 17 31 9 4 4 29-17
3.  Radomiak Radom 17 31 9 4 4 26-21
4.  Stal Mielec 17 29 9 2 6 23-17
5.  Miedź Legnica 17 28 8 4 5 26-20
6.  GKS 1962 Jastrzębie  17 28 7 7 3 26-20
7.  GKS Tychy 17 27 8 3 6 36-25
8.  Olimpia Grudziądz 17 24 7 3 7 27-26