Wydrukuj tę stronę

W Jastrzębiu coś drgnęło. Wpadka Tyskich. Zagłębie znowu dołuje - wyniki 24. kolejki Fortuna I ligi

• Napisał

W sumie tylko punkcik wywalczyli trzej nasi przedstawiciele w ramach 24 serii gier w Fortuna 1. Lidze. Żadnemu z nich nie pomaga to zrealizować celów w postaci barażów lub utrzymania się!

W pierwszej połowie pojedynku Korony Kielce z GKS-em Tychy obraz meczu wskazywał na to, że obie drużyny będą miały problem ze zdobyciem gola. Dość niespodziewanie w 52. minucie gospodarze wyszli jednak na prowadzenie. Jakub Łukowski wyprzedził obrońcę gości i wykorzystał błąd Konrada Jałochy, który minął się z futbolówką, i umieścił piłkę w pustej już bramce. W 74. minucie Przemysław Szarek wyręczył swojego golkipera i wybił piłkę niemal z linii. W 83. minucie Łukowski mógł zakończyć spotkanie, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. Tyszanie ciągle atakowali i byli blisko zdobycia gola po zamieszaniu w polu karnym, lecz sędzia odgwizdał spalonego.

GKS 1962 Jastrzębie zanotował w ostatnim czasie serię czterech porażek z rzędu. Po zmianie trenera gospodarze chcieli zdobyć punkty z wiceliderem rozgrywek. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Szczepan, a GKS wciąż atakował i chciał zdobywać kolejne gole, jednak dobrze w bramce spisywał się Maciej Gostomski. W 72. minucie wyrównał Bartosz Śpiączka dla którego jest to ósme trafienie w tym sezonie. Kilka minut później Gostomski kolejny raz uratował swój zespół. W samej końcówce Górnik mógł mówić o szczęściu, bo futbolówka trafiła w słupek ich bramki.

Wyniki 24. kolejki:

Korona Kielce - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Łukowski, 52 min.
GKS: Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga – Kargulewicz (46. K. Piątek), Paprzycki (60. J. Piątek), Żytek (81. Steblecki), Grzeszczyk, Biel (60. Moneta) – Nowak (46. Lewicki).

GKS 1962 Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
1:0 - Daniel Szczepan, 21 min.
1:1 - Bartosz Śpiączka, 72 min.
GKS: Pawełek (69. Drazik) – Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski – Bielak – Ali, Zejdler (60. Feruga), Mróz, Jadach (60. Niewiadomski) – Szczepan (73. Rumin).

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
1:0 - Rubio, 21 min.
1:1 - Dawid Pietrzkiewicz, 60 min. (samobójczy)
2:1 - Dawid Błanik, 70 min.

Resovia Rzeszów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Wróbel, 57 min.

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 0:0

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 2:3 (0:2)
0:1 - Koki Hinokio, 7 min.
0:2 - Jakub Mysiorski,  26 min.
1:2 - Valerijs Sabala, 47 min.
2:2 - Damian Hilbrycht, 65 min. (karny)
2:3 - Sam Van Huffel, 83 min.

Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego)

11 kwietnia (niedziela):
Chrobry Głogów - Miedź Legnica, godz. 12:40, sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Arka Gdynia - Odra Opole, godz. 12:40, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

źródło: inf. własna