Niespodzianka w Łodzi. Czerwone Zagłębie ze wstydu - wyniki 29. kolejki Fortuna I ligi

Bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o awans odniósł GKS Tychy, który na własnym boisku pokonał 3:1 kontrkandydata - Górnika Łęczna. Co ciekawe wszystkie bramki w tym meczu strzelali gospodarze. Z ogniem coraz bardziej igra Zagłębie Sosnowiec, które po bramce samobójczej Piotr Polczaka przegrało mecz z Radomiakiem Radom. Zagłębiacy mają tylko 3 punkty przewagi nad ostatnim GKS-em Bełchatów!

Niesamowite emocje mieliśmy w niedzielę w Łodzi. GKS Jastrzębie fatalnie rozpoczął spotkanie z ŁKS-em. Najpierw stracił gola z karnego, a za chwile za dwie żółte kartki z boiska wyleciał wracający po długiej kontuzji stoper Michał Bojdys i goście musieli przez prawie 70 minut walczyć w osłabieniu. Jeszcze ciekawiej było w samej końcówce, w której głównym anty, a następnie bohaterem został Damian Rumin. Najlepszy strzelec GKS 1962 w 85. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale w doliczonym czasie gry noga mu już nie zadrżała i zapewnił swojej drużynie bardzo cenny remis.

Wyniki 29. kolejki Fortuna I ligi:

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 0:1 (0:0)

1:1 - Daniel Rumin 90+1' (k)

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
1:0 - Piotr Żemło 80'

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:3 (0:0)
0:1 - Waldemar Gancarczyk 52' (s)
0:2 - Maciej Rosołek 68'
0:3 - Juliusz Letniowski 76' (k)

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 2:1 (1:0)
1:0 - Michał Walski 21'
1:1- Jakub Łukowski 64
2:1 - Michał Walski 78'

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 (0:2)

11 goli - Kamil Zapolnik (Miedź Legnica),
10 goli - Karol Angielski (Radomiak Radom), Antonio Dominguez (ŁKS Łódź), Juliusz Letniowski (Arka Gdynia), Pirulo (ŁKS Łódź), Daniel Rumin (GKS 1962 Jastrzębie),
9 goli - Joan Roman (Miedź Legnica), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna),
8 goli - Mikołaj Lebedyński (Chrobry Głogów), Bartosz Śpiączka (Górnik Łęczna),
7 goli - Maksymilian Banaszewski (Chrobry Głogów), Joao Oliveira (Zagłębie Sosnowiec), Leandro (Radomiak Radom), Szymon Lewicki (GKS Tychy), Michal Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz), Marcin Robak (Widzew Łódź), Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź),
6 goli - Bartosz Biel (GKS Tychy), Szymon Matuszek (Miedź Legnica), Daniel Szczepan (GKS 1962 Jastrzębie), Mateusz Żebrowski (Arka Gdynia).

źródło: inf. własna / tabela za 90minut.pl