Niewykorzystana szansa Ruchu - wyniki 15. kolejki Fortuna I ligi

Ruch Chorzów nie wykorzystał szansy na powrót na pozycję lidera tabeli Fortuna I ligi. Niebiescy prowadzili z Odrą Opole nie po golu Patryka Sikory, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem.

W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo zachowawczo. W ciągu pierwszego kwadransa po zmianie stron również brakowało dogodnych sytuacji bramkowych po obu stronach. Przełom nastąpił w 63. minucie meczu. Do siatki trafił Patryk Sikora, a asystował Tomasz Swędrowski. Kilkanaście minut później gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania. Po podaniu Bartosza Guzdka gola na 1:1 strzelił Michal Klec. Po trafieniu wyrównującym nie oglądaliśmy zbyt wielu dogodnych sytuacji podbramkowych po doliczonym czasie sędzia zakończył mecz. Ruch zapisał na swoim koncie trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Odra Opole - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)
0:1 - Sikora, 63 min.
1:1 - Klec, 77 min.
Ruch: Bielecki - Kasolik, Szur, Sadlok - Wójtowicz (79. Witek), Piątek (61. Foszmańczyk), Sikora, Moneta (61. Michalski) - Janoszka (61. Kwietniewski), Swędrowski (83. Pląskowski) - Szczepan.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:2)
0:1 - Sołowiej, 9 min.
0:2 - Mroziński, 30 min.
1:2 - Mikita, 38 min.
2:2 - Biegański, 46 min.
2:3 - Mroziński, 83 min.
GKS Tychy: Jałocha – Połap (46. Kozina), Mańka, Nedić, Buchta, Wołkowicz – Biegański, Żytek – Dominguez (76. Jaroch), Mikita, Czyżycki (46. Rumin).

GKS Katowice - Stal Rzeszów 0:0
GKS Katowice: Kudła – Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski – Wasielewski, Figiel, Dudziński (63. Bród), Rogala – Błąd (81. Kościelniak), Arak (81. Szwedzik) – Roginić (63. Repka).