Klęska GKS-u Katowice na Bukowej - wyniki 18. kolejki Fortuna I ligi

Klęska GKS-u Katowice na Bukowej - wyniki 18. kolejki Fortuna I ligi FOTO: Dariusz Grabiński

Smutny koniec rundy jesiennej na stadionie GKS-u Katowice: gospodarze przegrali z ŁKS-em Łódź aż 1:5.

W Tychach kibice liczyli, że gospodarze sięgną po komplet punktów. Wszak przed przyjazdem na Górny Śląsk ekipa Chojniczanki przegrał pięć spotkań z rzędu. Tymczasem długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, ale w 77. minucie impas przełamał Szymon Stróżyński. Młodzieżowiec zespołu gości przejął piłkę na własnej połowie, po czym brawurowo ruszył z nią skrzydłem w stronę bramki tyszan. Przedryblował obrońców, a na koniec pokonał bramkarza Konrada Jałochę, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Tak potrzebne zwycięstwo piłkarze Chojniczanki wypuścili jednak z rąk w samej końcówce. W drugiej minucie doliczonego czasu wyrównał Wiktor Żytek.

GKS Tychy - Chojniczanka 1:1 (0:0)
0:1 - Stróżyński, 77 min.
1:1 - Żytek, 90 min.
GKS Tychy: Jałocha - Połap (81. Jaroch), Mańka, Żytek, Wołkowicz - Kozina (46. Machowski), Biegański, Czyżycki (77. Malec), Dominguez, Mikita - Rumin.

Mecz z liderem tabeli Fortuna I ligi rozpoczął się dla GKS-u Katowice fatalnie. Już w trzeciej minucie goście wyprowadzili skuteczny kontratak, który strzałem finalizował Bartosz Szeliga. Bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę, ale wobec dobitki Mateusza Kowalczyka był już bezradny. 18-latek zachował chłodną głowę i z bliska posłał piłkę do siatki. To była dopiero zapowiedź tego, co miało się wydarzyć w ten wieczór w Katowicach. Łodzianie poszli bowiem za ciosem i pół godziny później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Stipe Jurić. Bośniak otrzymał prostopadłe podanie, po którym znalazł się sam na sam z Patrykiem Kukulskim. Napastnik ŁKS-u był bezlitosny i podwyższył prowadzenie. W 39. minucie zrobiło się 3:0 za sprawą Bartosza Szeligi. Dublet w doliczonym czasie pierwszej połowy ustrzelił z kolei Jurić. Do przerwy było 4:0.

Po zmianie stron goście kontynuowali swój koncert. Już w 52. minucie Michał Trąbka zdobył kolejną bramkę, podwyższając wynik na 5:0. Katowiczan stać było jedynie na trafienie honorowe. W 60. minucie Jakub Arak wykorzystał niepewną interwencję Aleksandra Bobka i umieścił piłkę w siatce.

1:5 - Arak, 60 min.
GKS Katowice: Kukulski – Jaroszek, Jędrych, Janiszewski (46. Kołodziejski) – Wasielewski (64. Wojciechowski), Figiel (60. Dudziński), Urynowicz (46. Repka), Rogala – Bród (46. Błąd), Kościelniak – Arak.

Do ostatnich sekund meczu Skry Częstochowa z Ruchem Chorzów pachniało sensacją. Gospodarze, którzy mają za sobą koszmarną rundę jesienną, prowadzili niespodziewanie z Niebieskimi po golu strzelonym w doliczonym czasie gry w pierwszej części meczu przez Adama Olejnika. Szturm podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza w drugiej połowie długo nie przynosił efektów. Dopiero w trzeciej minucie dodanego przez sędziego czasu do regulaminowych 90 minut udało im się doprowadzić do wyrównania, kiedy to rzut karny wykorzystał Daniel Szczepan.

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 - Olejnik, 45 min.
1:1 - Szczepan, 90 min. (karny)
Ruch: Bielecki – Kasolik, Szur, Sadlok – Michalski (46. Janoszka), Piątek (46. Witek), Swędrowski, Wójtowicz – Kwietniewski (72. Roguła) – Pląskowski (62. Foszmańczyk), Szczepan.