GKS Tychy na celowniku amerykańskiego inwestora

GKS Tychy na celowniku amerykańskiego inwestora

Portal meczyki.pl poinformował, że GKS Tychy może w najbliższych tygodniach zostać przejęty przez zagranicznego inwestora. Mowa o amerykańskiej firmie Pacific Media Group, która ma już udziały w kilku europejskich klubach.

Konsorcjum zarządzane przez Paula Conwaya może pochwalić się posiadaniem w swoim portfolio udziałów w takich zagranicznych drużynach, jak szwajcarskie FC Thun, duńskie KV Oostende, francuskie AS Nancy, angielskie Barnsley i niemieckie 1. FC Kaiserslautern.

"Amerykanie skupili się na negocjacjach z pierwszoligowcem i proces przejęcia klubu od miasta jest już na ukończeniu" - czytamy w artykule. Do tej pory miasto było jedynym właścicielem GKS-u Tychy.

Pacific Media Group chciało wejść do polskiej piłki już znacznie wcześniej. Amerykanie prowadzili negocjacje z Lechią Gdańsk, ale to ostatecznie nie wypaliło. Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl przekonuje, że finalizacja przejęcia pierwszoligowca przez nowego właściciela znajduje się już na finiszu, co oznacza, że miasto przestanie być większościowym udziałowcem ekipy z województwa śląskiego w najbliższych tygodniach.

Pojawienie się zagranicznego inwestora w polskiej drużynie nie daje gwarancji odniesienia sukcesu, o czym przekonały się AS Nancy czy Barnsley, które zanotowały pod rządami Pacific Media Group spadki z Ligue 2 oraz Championship.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami